Tosya'da Cumartesi ve Pazar Günü SGK ile Vergi Dairesi Açıktı

Tosya'da Cumartesi ve Pazar Günü SGK ile Vergi Dairesi Açıktı

7143 Sayılı Kanun gereği 2018/Mart ayı ve öncesi Sosyal Güvenlik prim borçları ile vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin başvuru süresi 31 Temmuz 2018 tarihinde sona eriyor. Başvuru süresinin sonuna yaklaştığımız şu günlerde yapılandırma başvurusu yapacakların en çok merak ettikleri soruların başında 28 Temmuz 2018 Cumartesi günü ile 29 Temmuz 2018 Pazar günü Sosyal Güvenlik Kurumu ve vergi dairelerinde işlem yapılıp yapılmayacağı hususu.

Tosya Sosyal Güvenlik Merkezi ve Tosya Vergi Dairesi 28 Temmuz Cumartesi ile 29 Temmuz Pazar Günü mesai yaparak Vatandaşlara 7143 Sayılı kanun gereğince Prim ve Vergi Borçları yapılandırma konusunda yardımcı oldu.

Edinilen bilgilere göre Tosya Sosyal Güvenlik Müdürlüğüne kanun kapsamında 400 Bağ-Kur mükellefi ve 150 İşveren müracaat ederek yapılandırma yoluna gitti. Ayrıca Tosya ilçesinde Kredili Emeklilik başvurusu yapan yaklaşık 120 kişi Emekli oldu.

Yine Tosya Vergi Dairesine kanun kapsamında yaklaşık 1.170 esnaf vergi borçlarının yapılandırması konusunda müracaatta bulundu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER