KOSGEB DESTEKLERİ TOSYA SANAYİCİ VE YATIRIMCILARA ANLATILDI

KOSGEB Kobi Gelişim-KOBİGEL Destek Programı Proje Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

KOSGEB DESTEKLERİ TOSYA SANAYİCİ VE YATIRIMCILARA ANLATILDI


İlçe Halk Kütüphanesi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Ekşi, Genel Sekreter Necati Abacı, serbest muhasebeci ve mali müşavirler ile firmaların yöneticileri ve temsilcileri katıldı.

KOSGEB Kastamonu İl Müdürlüğü tarafından belirlenen ve öncelikli olarak desteklenmesi gereken imalat sanayi için, yeni hazırlamış olduğu KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ilk Proje Teklif Çağrısı konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Çağrı kapsamında imalatçı KOBİ’lere Türkiye genelinde toplamda 300 milyon TL’lik proje desteği sağlanarak, İmalat sanayinin “Orta-Düşük ve Düşük teknoloji” düzeyinde faaliyet gösteren KOBİ’ler, ‘Katma Değerin Artırılması’ başlığı altında 200 bin TL hibe ve 400 bin TL faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 600 bin TL, İmalat sanayinin “Orta-yüksek ve Yüksek teknoloji” sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ’ler ise, ‘Kapasite Geliştirme’ başlığı altında 300 bin TL hibe ve 500 bin TL faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 800 bin TL destekten yararlanabilecekler.

Toplantıda konuşan KOSGEB Kastamonu İl Müdürü Nevzat Erol; “KOSGEB, KOBİ’lerin kapasitelerini artırmak için çeşitli destekler sunmaktadır. KOSGEB, yürürlükteki destek programlarına ek olarak KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ilk Proje Teklif Çağrısına çıkmıştır. Çağrı kapsamında imalatçı KOBİ’lere Türkiye genelinde toplamda 300 milyon TL’lik proje desteği sağlanacaktır.

İmalat Sanayinin Orta-Düşük ve Düşük Teknoloji, sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ’ler, ‘Katma Değerin Artırılması’ başlığı altında 200 bin TL hibe ve 400 bin TL faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 600 bin TL, Orta-yüksek ve Yüksek Teknoloji” sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ’ler, ‘Kapasite Geliştirme’ başlığı altında 300 bin TL hibe ve 500 bin TL faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 800 bin TL destekten yararlanabilecektir. Başvurular, 1 Nisan - 6 Mayıs tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacaktır” dedi.

Toplantı katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi.

YORUM EKLE
banner226
SIRADAKİ HABER