KASTAMONU VALİSİ TOSYA OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın Organize Sanayi Bölgesi toplantısına katılmak için Tosya’yı ziyaret etti.

KASTAMONU VALİSİ TOSYA OSB’Yİ ZİYARET ETTİ


HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

    KASTAMONU (İHA) – Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın Organize Sanayi Bölgesi toplantısına katılmak için Tosya’yı ziyaret etti. 

Tosya’ya gelişinde Vali Günaydın’ı Kaymakam Yusuf Cıbır, Garnizon Komutanı J. Yzb. Sefer Sezer, Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Emniyet Müdür Vekili Zafer Çalık, Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, OSB Müdürü Nihat Küçükkasap karşıladı.

Vali Şahmus Günaydın’ın ilk durağı Belediye oldu. Belediye Başkanı Kazım Şahin’i makamında ziyaret eden Vali Günaydın, Tosya hakkında bilgi aldı.

Vali Günaydın’ın bir sonraki durağı Üçolukları oldu. Vali Günaydın Üçolukları’nda yapılan OSB toplantısına katıldı. Vali Şehmus Günaydın başkanlığında yapılan OSB toplantısında gündemde yer alan maddeler görüşüldü.

Toplantının bitiminde gazetecilere açıklama yapan Vali Günaydın; “Arkadaşlarımızın gündeme getirdiği Organize Sanayi Bölgesinde güneş enerjisi ile bir yatırım düşüncesi var idi. Tabi biz bunu prensip olarak doğru buluyoruz. Yapılmasında fayda görüyoruz. Arkadaşlarımız bir çalışma yapacaklar maliyetini ortaya koyacaklar yasal prosedürü de tamamladıktan sonra inşallah organize sanayi bölgesinde güneş enerjisinden elektrik elde edilecek bir çalışmayı başlatacağız aynı zamanda” diye konuştu.  

İlçede çeşitli incelemelerde bulunan Vali Günaydın akşam saatlerinde Tosya’dan ayrıldı.
YORUM EKLE
banner226
SIRADAKİ HABER