81 İLDE SATIŞA SUNULAN ÜRÜNÜ İNCELEDİLER

81 İLDE SATIŞA SUNULAN ÜRÜNÜ İNCELEDİLER

81 İLDE SATIŞA SUNULAN ÜRÜNÜ İNCELEDİLER


SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) –Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Belediye Meclis Üyeleri Belediye Başkanı Kazım Şahin başkanlığında Tarım ve Kredi Kooperatifleri Tosya Şubesi'ni ziyaret etti.

Şube Müdürü Nurbay Kırmızıtaş ve Ziraat Mühendisi Hüseyin Bozkır ziyarette kooperatifin geçmişi kuruluş amacı ve çalışma sistemine ilişkin bilgiler vererek son zamanlarda kooperatif vasıtasıyla Tosya Pirincinin pazar ağının genişletilmesi için yapılan çalışmaları meclis üyelerine aktardı. 
Ziraat Mühendisi Bozkır yaptığı açıklamasında; "Bölge birliğimize bağlı 1562 sayılı Tosya Tarım Kredi kooperatifi TOSPİR markası ile kendi fabrikalarında Tosya Pirincinin üretimini yapan Ortalıca Köyü Tarımsal kalkınma kooperatifi ile pirinç satıcılık sözleşmesi imzaladı. Yapılan anlaşmanın ardından kooperatiflerimiz bize taleplerini ileterek Tosya Pirincini 81 ildeki şubelerimiz vasıtası ile satışa sunuyor. Bunun yanı sıra tarım kredi kooperatifleri çiftçilere akaryakıt ve diğer ihtiyaç malzemeleri ekipmanlar noktasında büyük ödeme imkânları sağlayarak her zaman Tosya çiftçisinin yanında yer alıyor" dedi.
 

(SDA-

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 21:22
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER