YGS sınavı sonrası Tosyalı Öğrencilerden dikkat çekici kampanya

YGS sınavı sonrası Tosyalı Öğrencilerden dikkat çekici kampanya

Sedat Ağacıkoğlu
KASTAMONU (İHA) - Kastamonu Üniversitesi Bilgi Topluluğu tarafından YGS sınavında dağıtılan kalem setleri, sınavdan çıkanlardan toplanarak ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.
Türkiye genelinde yaklaşık 2 milyon 265 bin 902 kişinin girdiği 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavında (YGS) dağıtılan kalem setleri ile yardım kampanyaları devam ediyor. Kastamonu Üniversitesi Bilgi Topluluğu tarafından “İhtiyaç Sahiplerine Yardım Kampanyası” adı altında YGS sınavına girenlere dağıtılan kalem setleri toplandı. Toplanan kalem setleri köy okullarındaki öğrencilere ya da ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.
Kastamonu Üniversitesi Tarih Bölümü 1. Sınıf Öğrencisi Tosyalı Elif Gözsüz, sınavlarda dağıtılan kalem setlerinin “Tek kullanımlık sanma, çöpe atmaya kalkma” sloganı ile toplandığını anımsattı. ÖSYM’nin yapacağı her sınavın ardından kalem setlerini toplayarak ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmayı hedeflediklerini söyleyen Gözsüz, “Özellikle köy okullarımızda okuyan öğrencilerimiz başta olmak üzere ihtiyaç sahibi öğrencilerimize katkı sunmak için buradayız. Çünkü köy okullarımızda okuyan öğrencilerin çok fazla kaleme, silgiye ihtiyaçları var. Bizde elimizden geldiğince bu öğrencilerimize destek sunmak için yardım kampanyası düzenledik. Bu yüzden YGS sınavına girenlere dağıtılan kalem setlerini toplayıp köy okullarımıza ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtacağız. Hem israfı önlemiş oluyoruz hem de kalem setlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına katkı sunmuş oluyoruz” dedi.
Kastamonu Üniversitesinde YGS sınavına giren Tosya'dan giden öğrencilerde sınav sonrası dağıtılan kalem setlerini İhtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak için başlatılan kampanyaya destek vermek için kampanya için çalışan Tosyalı arkadaşları Elif Gözsüz'ün yardımına giderek destek verdiler.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 23:47
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER