TOSYA’DA OKUL ZİYARET EDEN VALİ OKUL İHTİYAÇLARI İÇİN ÖDENEK SÖZÜ VERDİ

TOSYA’DA OKUL ZİYARET EDEN VALİ OKUL İHTİYAÇLARI İÇİN 20.000 TL ÖDENEK SÖZÜ VERDİ

TOSYA’DA OKUL ZİYARET EDEN VALİ OKUL İHTİYAÇLARI İÇİN ÖDENEK SÖZÜ VERDİ
banner255

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) – Kastamonu'nun Tosya İlçesinde Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısına katılmak için ilçeye gelen Vali Şehmus Günaydın beraberindeki heyetle birlikte Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

 Okulu gezen Vali Günaydın Okul Aile Birliği Başkanı Sacittin Börekçi ’den okul hakkında bilgi aldı. Okul İdarecileri ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Günaydın Okul Aile Birliği Başkan ve eğitimcilerden gelen talepleri dinledi. Okulun yemekhane ve kütüphane ihtiyacının Vali Günaydın’a iletilmesinin ardından kütüphane için 16 bin TL ödenek gönderileceğini söyledi. Öğretmenlerin kitap ihtiyaçlarını iletmesi üzerine 4 bin TL de kitap için ödenek verileceğini ve toplam kütüphane için 20 bin TL ödenek önümüzdeki gönderilerek Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu’na tam teşekküllü bir kütüphanenin kazandırılacağını söyledi.

Yemekhane ihtiyacının iletilmesinin ardından Vali Günaydın okulun yemekhane ihtiyacının da giderileceğini ve okulun ihtiyaçlarının tespit edilerek bildirilmesini istedi.

Okulun bahçesini de gezen Vali Şehmus Günaydın öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.

Vali Şehmus Günaydın’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Okul Aile Birliği Başkanı Sacittin Börekçi; ”Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Okulumuzun yemekhane, kütüphane ihtiyacı vardı, taleplerimizi ilettik. Sayın Valimiz okulumuza kütüphane için 16 bin TL ve kitap için 4 binTL ödenek ayrılarak tam teşekküllü bir kütüphanenin yapılacağını söyledi. Ayrıca yemekhane ihtiyacının da giderileceğini söylediler.  Sayın Valimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

     (SDA-

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2015, 23:06
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif
Arif - 3 yıl Önce

fotoğraflari beğendi̇m, okulumuza hayirli uğurlu olsun

SIRADAKİ HABER

banner256