Tosya’da Öğrenciler Giyim Üretim Teknolojisini öğrenmek için gezi düzenledi

Tosya’da Öğrenciler Giyim Üretim Teknolojisini öğrenmek için gezi düzenledi

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA)- Kastamonu’nun Tosya İlçesinde Atabinen Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi mesleki eğitim alan tanıtım rehberlik ve yönlendirme kapsamında, Tosya Terziler Odası ile yapılan iş birliği neticesinde 9. Sınıf öğrencilerimizi Karabük ilinde üretimi gerçekleştiren ülkemizin önemli firmalarından Ramsey giyim firmasına gezi düzenledi.

Geziye okul müdürü Emine Yayan, Giyim Üretim Teknolojisi Öğretmeni Ali Ertüzün, Okul Rehber öğretmeni Nuray Özbay, 9. Sınıf rehber öğretmeni Selime Sarıtaş ve 14 öğrenci katıldı. Öğrencilere Giyim üretim teknolojisi alanının iş ve işleyişi hakkında işbaşında bilgilendirmelerde bulunuldu. Giyim üretim teknolojisi alanının neler yapıldığı, hangi ortam ve koşullarda çalışıldığını yerinde inceleme imkânı sağlandı.

Firma yetkilisi Tekstil Mühendisi Cengiz Gündoğan işletmenin kesim bölümü, üretim bölümü, kalite kontrol ve depolama bölümlerini gezdirerek detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

Tosya Terziler Odası Başkanı Mehmet Erzayın Atabinen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Giyim Üretim Teknolojisi alanı ile ilgili yaptıkları gezi ve araştırmaya oda olarak maddi ve manevi destek sağlamanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut TÜRK
Mahmut TÜRK - 10 ay Önce

Harika işler, sizi tebrik ederim, Kardeşim Mehmet. Tosyamızın gençleri buna layık gençler.. SELAMLAR

SIRADAKİ HABER