TOSYA’DA KURANI KERİM OKUMAYA GEÇEN 4-6 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA TAÇ TAKILDI

TOSYA’DA KURANI KERİM OKUMAYA GEÇEN 4-6 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA TAÇ TAKILDI

TOSYA’DA KURANI KERİM OKUMAYA GEÇEN 4-6 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA TAÇ TAKILDI

  HABER : SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Müftülüğe bağlı Gül Kuran kursunda eğitim gören 4-6 yaş gurubunda ki 15 öğrenciye Taç giyme merasimi düzenlendi.

Tosya Müftülüğü Gül Kuran Kursunda Kuran Kerim okuma eğitimi gören 4-6 yaş gurubu öğrencilerinden yaklaşık 15 tanesi Elif Cüzi eğitimini tamamlayarak Kuranı Kerime geçiş yaptılar. Çocukların bu mutlu günlerinde ilçe müftülüğü ve Kursiyer hocaları tarafından Taç Takma merasimi düzenlendi.

Programa ilçe Müftüsü Basri Bektaş ve Kursiyer hocalar ile öğrencilerin anne ve babaları katıldı. Merasim öncesi kısa bir konuşma yapan ilçe müftüsü Basri Bektaş, ‘’İnsan yaptığı işin meyvesini görünce Anadolu tabiriyle sırtının teri kuruyor. Yaptığı işte şevki artıyor. Heyecanı artıyor ve azimle daha iyi işler yapmak için gayret ediyor. İşte yaklaşık yaz kursları da dâhil altı ay önce “Bismillah” diyerek başladığımız bu yolculuk bu gün ilk meyveleriyle bize teşekkür etmektedirler. Elbette çok iyi mekânımız yok, çok iyi imkânlarımız yok. Buna mukabil iyi yürekli hocalarımız fedalar hocalarımız var. Çalışmalarımızda yanımız da duran kardeşlerimiz var. Bu binayı kiralarken bile parasını nasıl öderiz diye düşünürken, elektrik su doğalgaz iaşe ve mefruşatını düşünürken… Bu gün geldiğimiz nokta çok memnuniyet vericidir. Bu çocuklarımız şanslıdır. Daha buraya gelemeyen onlarca çocuklarımız oldu. Yerimiz olmadığı için “yok” demek zorunda kaldığımız çocuklarımız oldu. İnşallah gelecek yıl çok daha iyi şartlarda, daha iyi imkânlarla karşınıza çıkacağız. Bir güzellik varsa tek başına olmuyor. Hepinizden Allah razı olsun.” dedi.
               Müftü Bektaş’ın konuşması sonrası oldukça heyecanlı ve neşeli olan küçük Kuran bülbüllerine hocaları ve ilçe müftüsü tarafından Taç takıldı ve çeşitli hediyeler verildi.  
YORUM EKLE
YORUMLAR
semanur-kara
semanur-kara - 2 yıl Önce

gerçekten harika bir iş yani çocukları tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum...

SIRADAKİ HABER