Tosya’da Eğitim Kolunda, YETKİLİ SENDİKA EĞİTİM BİR SEN

Tosya’da Eğitim Kolunda, YETKİLİ SENDİKA EĞİTİM BİR SEN

Tosya’da Eğitim Kolunda, YETKİLİ SENDİKA EĞİTİM BİR SEN

2014 Yılı Yetkili Sendika çalışmaları ilçemizde de yapılmış olup Mayıs ayı tevfikat listelerine göre eğitim kolunda yetkili sendika Eğitim Bir Sen olmuştur.

16.05.2014 tarihinde imzalanan mutabakat metnine göre
Eğitim Bir Sen ilçemizde 178 üye ile yetkili sendika oldu. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Mesut ŞEKER şunları söyledi: Eğitimciler Birliği Sendikası Merhum Akif İNAN öncülüğünde 1991 yılında kurulmuş olup daima hakkın ve haklının yanında zalimin ve zulmün karşısında olmuştur. Sendikamız öncelikle üyelerinin olmak kaydıyla tüm eğitim çalışanlarının hakkını savunmuş ve Türkiye genelinde yetkili olduğu dönemlerde elde ettiği kazanımlarla da bunu ispatlamıştır. Her ne kadar bu kazanımlar birileri tarafından inkâr edilmeye çalışılsa da gerçek tüm çıplaklığıyla ortadadır.


            Bütün bu çalışmalar İlçemizde de 2000’li yıllardan itibaren çeşitli arkadaşlarımız tarafından temsil edilmeye çalışılmış ve hakkıyla da temsil edilmiştir. Nitelik yerine nicelik olarak üstün olan sendikanın yetkili olduğu bu düzende sendikamız hem nitelik hem de nicelik olarak üstünlüğü sağlayarak ülke genelinde yetkili olmaya hak kazanmıştır. 2008 yılında yedi arkadaşla devraldığımız ilçe yönetimini bizde hakkıyla yerine getirmeye çalıştık. Ve çalışmamızın neticesini de ilçede yetkili sendika olarak aldık.

Tosyamızda Eğitim Bir Sen ilk defa yetkiyi aldı Allah’a şükürler olsun ki bu da yönetim olarak bize nasip oldu.İnşallah bundan sonrada bu yetkiyi uzun yıllar elimizde tutacağız ve hakkıyla üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışacağız. Ben yetkiyi almada katkılarından dolayı yönetim kurulu üyelerimiz Mehdi TOĞRUL, Mehmet BÜYÜKYAĞCI, Metin DÖĞÜCÜ, Güney DOĞAN, Abdullah TOK ve Murat DİLEK’e, Okul temsilcilerimize, sendikamıza mensup Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarına ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca uzun yıllar boyunca ilçemizde temsilcilik görevini yürüten ve sendikamızın ilçede var olma mücadelesini hakkıyla yerine getiren onursal başkanımız Nuri ERDEM’ede teşekkürü bir borç biliyoruz. Her şey tosyamızdaki öğrencilerin eğitimi ve eğitimcileri için.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 18:10
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER