Tosya’da 1000 Yaz Kur-an Kurs Öğrencisi Piknik Yaptı

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde 2018 yılı Yaz Kur-an Kurslarında eğitim gören 1000 öğrenci

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesinde 2018 yılı Yaz Kur-an Kurslarında eğitim gören 1000 öğrenci için kursun son gününde Üç olukları mesire alanında Piknik programı düzenlendi.

Programa Tosya köy ve merkezindeki yaz döneminde kuran kurslarında ve camilerde din eğitim kurslara katılan tüm kursiyerler katıldı. Piknik alanında yapılan çeşitli etkinliklerde öğrenciler doyasıya eğlendi.

İlçe Müftüsü Eyyup Demir piknik alanında yaptığı açıklamada” Bugün müftülüğümüz tarafından yapılan bu Piknik programımızda Yaz Kuran Kurslarımıza devam eden 1280 öğrencimizi bir araya getirmeye gayret ettik, yaklaşık 1000 öğrencimiz ve aileleri ile bu programa katıldı. Piknik öncesinde öğrencilerimiz ile kısa bir bilgi yarışması düzenledik sorularımızı bilen çocuklarımıza e kitap hediyemiz oldu. Daha sonra oyun yarışmaları düzenlendi. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri öğrencilerimize Trafik nedir konulu uygulamalı eğitimler verdi’’dedi.

Piknik programına Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’de katılarak çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Piknik programı öğrenciler ,öğretmenleri ve ailelerinde katıldığı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

(SDA-

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kurt
Kurt - 10 ay Önce

Etkinliği çok beğendim seneye çocuklar mutlaka daha istekli olacaklardır kuran kursuna gitmek için.

SIRADAKİ HABER