TOSYA TARİHİNDE BİR İLK YAŞANDI YAZGI TOSYALI TEOG SINAVLARINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

TOSYA TARİHİNDE BİR İLK YAŞANDI YAZGI TOSYALI TEOG SINAVLARINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

TOSYA TARİHİNDE BİR İLK YAŞANDI YAZGI TOSYALI TEOG SINAVLARINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
banner255

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) – Kastamonu'nun Tosya İlçesinde eğitim tarihinde bir ilk yaşandı ve Türkiye genelinde 1 Milyon 174 Bin 247 öğrencinin katıldığı TEOG ilk dönem sınavlarında, soruların tamamını doğru cevaplayan Tosya Namık Kemal Ortaokulu öğrencisi Yazgı Tosyalı Türkiye 1'incisi oldu.

Ortaokul 8'inci sınıfta okuyan 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katıldığı ve liselere girişte kullanılacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında altı dersten 25 ve 26 Kasım'da yapılan ilk dönem sınav sonuçları açıklandı.

 

Açıklanan sonuçlara göre Tosya Namık Kemal Ortaokulu 8 sınıfı öğrencisi Yazgı Tosyalı soruların tamamını doğru cevaplayarak Türkiye genelinde 1 Milyonu aşkın öğrenci arasında birinci oldu. Yazgı Tosyalı Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ile Din kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorulan toplam 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Tosya’nın gururu oldu.

Tosya Namık Kemal Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Yazgı Tosyalı İHA’ya yaptığı açıklamada ‘’ Türkiye 1.si olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını ancak bu başarımda başta ailem ve öğretmenlerime borçluyum. Derslerime düzenli olarak çalışmam bu başarıda en büyük etken oldu ailem ve öğretmenlerim teşekkür ediyorum’ ’dedi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alaattin arıca
Alaattin arıca - 2 yıl Önce

Tosyalı olarak gururlandım ve Yazgı kardeşimi tebrik eder başarılarının sürekli olmasını dilerim. Allah zihin açıklığı versin. Allah'ım Yazgı gibi gençlerin sayılarını artırsın. Tosyalı sanayiciler; Yazgı gibi gençlerin elinden tutarak ve her türlü desteği sağlamak sizlere düşmektedir. Tekrar tebrikler

Mustafa Bağcı (Namık Kemal İlk Öğretim Okulu 1968 mezunu)
Mustafa Bağcı (Namık Kemal İlk Öğretim Okulu 1968 mezunu) - 2 yıl Önce

Tebrikler ayrıca mezun olduğum okuldan böyle bir başarıya ulaşmanız bizler için de kıvanç kaynağı

enver
enver - 2 yıl Önce

aslan parçasına başarılarının devamını dilerim....

Fatma Ozkaraca
Fatma Ozkaraca - 2 yıl Önce

MasAllah iftahar ettim, mutevazi ve sorumluca bu yolda devam edip insAllah cok daha buyuk hedefkere ulasmani dilerim guzel cocuk!
Umarim senin bu basarin Tisya ta ve tum Turk gencligine azim verir ve ornek olur

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Tbrkler başarıların devamını dilerim.

Sevgi acar
Sevgi acar - 2 yıl Önce

Aferin sana oğlum öncelikle kendinle sonra ailen ve ogretmenlerinle gurur duy. Ne mutlu sana ki herkese nasip olmayan şey o gurur sana nasip olmuş. Seninle tüm Türkiye ve hemşehriniz olarak bizlerde iftaar ediyoruz başarılarının devamını diliyorum oğlum. .geçeceğin Prof.u olabilirsin Kim bilir.

SIRADAKİ HABER

banner256