Tosya Şehidlerinin adını okul ve kütüphanede yaşatacak

Tosya Şehidlerinin adını okul ve kütüphanede yaşatacak

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) -Kastamonu’nun Tosya ilçesi Kaymakamlığı tarafından başlatılan kitap bağışı kampanyası sonrası Şehit Murat Çökmez İlkokulu’nda kurulun Şehit Hv. Pilot Yzb. Hilmi Şekerci Kütüphanesi törenle açıldı.

Kaymakam Deniz Pişkin,  Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Özgün Yapağı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cemalettin İpek ve Sevgi Alkan, İlçe Müftüsü Eyyüp Demir, Şehit Murat Çökmez’in babası, Şehit Hv. Pilot Yzb. Hilmi Şekerci’nin annesi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Kaymakam Deniz Pişkin; “Geçtiğimi yıl kitap bağışı kampanyası düzenlemiştik ve onunla birlikte okuma kampanyamız vardı, ‘Okuyan Bir Tosya Hayalim Var’ diye. Bu kampanyanın ilk ürünü Şehit Murat Çökmez İlkokulu’na nasip oldu. Niye burası? Çünkü burası şehrin dışında bir okul. Öğrencilerinin tamamı taşımalı sistemle okula gelen öğrenciler. Çok büyük çoğunluğu köylerden gelen öğrenciler. Tabi daha dezavantajlı kesimi oluşturan öğrenciler. Haliyle kütüphanesi olmayan bir okuldu burası. Yine adını bir şedidimizden Murat Çökmez’den alan bu okula kazandırdığımız kütüphaneye de başka bir şehidimizin, Tosyalı şehidimizin rahmetli Hilmi Şekerci’nin ismini verdik. Bugün Murat Çökmez’in babası, Hilmi Şekerci’nin annesi bizlerle, çok teşekkür ediyorum, geldiğiniz için. Bu vesileyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

İlçe Müftüsü Eyyüp Demir tarafından yeni açılan kütüphanenin hayırlı uğurlu olması için yapılan duanın ardından açılış kurdelesini Kaymakam Deniz Pişkin ve Belediye Başkanı Kazım Şahin birlikte kesti.

Açılışın ardından kütüphaneyi gezen protokol üyeleri kitapları inceleyerek çocuklarla bir süre sohbet etti.   

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 10:11
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER