Tosya ÖSYM Sınavına Hazırlanıyor

ÖSYM Tosya'da ilk defa yapılacak üniversite giriş sınavında görev alacak eğitimcilere ‘Sınav Görevlileri Eğitimi’ verdi.

banner266

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde verilen Sınav Görevlileri Eğitimine; Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, ÖSYM yetkilileri, okul müdürleri,akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü ve ÖSYM Tosya Sınav Koordinatörü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı yaptı. Katılımcılara teşekkür eden Doç. Dr. Kaymakçı, 2019 yılında üniversite giriş sınavlarının ilçemizde yapılacağını belirterek ÖSYM yetkilileri tarafından sınav giriş eğitimi verileceğini söyledi.

Açılış konuşmasının ardından sınavda görev alacak personele eğitim veren ÖSYM yetkilileri sınav güvenliği ve sınavda yapılacak uygulama hakkında bilgi verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
E.A
E.A - 7 ay Önce

Bu Tosya Tur sirketine yaramadi bunun bu kadar gecikmesi de buydu bnce ama yapacak bisey yok bilet olmus 17 tl git gel 34 tl çoook para ....

Gurbetçi
Gurbetçi - 7 ay Önce

Yıllarca Sınavlar için Kastamonu’ya diğer illere gittik. Ama ilçeden merkeze gitmenin Kastamonu’da gezmenin heycanı oluyordu bizim zamanımızda. Güzel gelişme emeği geçenlere teşekkür ederiz.

SIRADAKİ HABER