TOSYA MESLEK YÜKSEKOKULUNDA MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

TOSYA MESLEK YÜKSEKOKULUNDA MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

TOSYA MESLEK YÜKSEKOKULUNDA MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

   

    KASTAMONU (İHA) - Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Kastamonu Üniversitesine bağlı Tosya Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet töreni yapıldı.

Mezuniyet törenine Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Garnizon Komutanı J. Yzb. Sefer Sezer, Belediye Başkanı Kazım Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazıl Ateş, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Bozkurt, İlçe Müftüsü Mehmet Korkmaz, Vergi Dairesi Müdürü Levent Menekşe, protokol üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını okul müdürü Doç. Dr. M. Hakan Akyıldız yaptı. Akyıldız konuşmasında; “Yüksekokulun 850 öğrenci ile eğitime devam ediyor. Şu anda 17 bölüm YÖK’ten geçti. İnşallah ek bina tamamlandığında öğrenci sayımız 3500 e ulaşacak” dedi.
Törende konuşan Belediye Başkanı Kazım Şahin de konuşmasında; “Bu yer okuldan önce çalılıktı. Şimdi ise bir üniversitenin temeli olarak anımsanıyor. Hızla büyüyen Tosya Meslek Yüksekokulu Devrez Üniversitesi’ne doğru yol alıyor. Ek binanın tamamlanması ile okulun sayısı 3.500 olacak. Biz Tosya Devrez Üniversitesi’nin altyapısını oluşturuyoruz.   Desteklerinden dolayı Sayın Rektörümüze ve emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başladı. Tosya Meslek Yüksekokulu’nun hızla büyüdüğüne dikkat çeken Rektör Aydın bir üniversitenin temelinin atıldığını söyledi. Rektör Aydın; ”Katkılarından dolayı Tosyalılara çok teşekkür ediyorum.  Okula sahip çıktılar ve kısa sürede inşa ettiler şimdi ek binayı yapıyorlar. İnşallah burası bir teknik üniversite olacak.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, mezun olan öğrencilerimize de bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

Manisa Soma’da meydana gelen maden kazası nedeniyle şenlikler iptal edildi. Tören sade olarak devam etti.

Konuşmaların ardından öğrencilerin temsili diplomaları protokol üyeleri ve akademisyenler tarafından verildi.

Okul ve bölümde ilk üçe giren öğrencilere plaket, sporda ve çeşitli etkinliklerde dereceye girenlere ise madalya verildi.

Yaş kütüğüne plaketin çakılmasının ardından öğrenciler hep birlikte Öğretim Görevlisi Sezgin Bıçak’ın öncülüğünde mezuniyet andını okudu ve keplerini havaya atan öğrenciler okuldan mezun olmanın mutluluğunu yaşadı. 

(SDA-Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2014, 08:46
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER