TOSYA MESLEK YÜKSEKOKULU 3. DÖNEM MEZUNİYET HEYECANI YAŞANDI

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde,Tosya Meslek Yüksekokulun’da 3.ncü Mezuniyet heyecanı yaşandı

TOSYA MESLEK YÜKSEKOKULU 3. DÖNEM MEZUNİYET HEYECANI YAŞANDI
SEDAT AĞACIKOĞLU 
  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu’nun Tosya ilçesinde,Tosya Meslek Yüksekokulun’da 3.ncü Mezuniyet heyecanı yaşandı

Mezuniyet törenine Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kaymakam Yusuf Cıbır, Garnizon Komutanı J. Yzb. Sefer Sezer, Belediye Başkanı Kazım Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazıl Ateş, İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Kıraç, MHP Tosya İlçe Başkanı Muvaffak Etyemez, Orman İşletme Müdürü Kamuran Aydoğan, protokol üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını okul müdürü Doç. Dr. M. Hakan Akyıldız yaptı. Akyıldız konuşmasında; “Yüksekokulun 1050 öğrenci ile eğitime devam ediyor. Şu anda 17 bölüm YÖK’ten geçti. İnşallah ek bina tamamlandığında öğrenci sayımız 3500 e ulaşacak” dedi.Törende konuşan Belediye Başkanı Kazım Şahin de konuşmasında; “Burası okuldan önce çalılıktı. Şimdi ise bir üniversitenin temeli olarak anımsanıyor. Hızla büyüyen Tosya Meslek Yüksekokulu Devrez Üniversitesi’ne doğru yol alıyor. Ek binanın tamamlanması ile okulun sayısı 3500lere ulaşacak ve birçok özel üniversitenin sayısı da 3000lerde. Biz Tosya Devrez Üniversitesi’nin altyapısını oluşturuyoruz.   Desteklerinden dolayı Sayın Rektörümüze ve emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.


Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başladı. Tosya Meslek Yüksekokulu’nun hızla büyüdüğüne dikkat çeken Rektör Aydın bir üniversitenin temelinin atıldığını söyledi. Rektör Aydın;”Katkılarından dolayı Tosyalılara çok teşekkür ediyorum. Okula sahip çıktılar ve kısa sürede inşa ettiler şimdi ek binayı yapıyorlar. İnşallah burası bir teknik üniversite olacak.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, mezun olan öğrencilerimize de bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından okul birinci, ikinci ve üçüncüsü ile bölüm birinci ve ikincilerine plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi.  Öğrencilerin temsili diplomaları protokol üyeleri ve akademisyenler tarafından verildi.Okul ve bölümde ilk üçe giren öğrencilere plaket verilirken,  sporda ve çeşitli etkinliklerde dereceye girenlere ise madalya verildi.Okulun girişimcisi seçilen Yusuf Kaya’ya plaketi okul sekreteri tarafından verildi.
Yaş kütüğüne plaketin çakılmasının ardından öğrenciler hep birlikte Öğretim Görevlisi Mehmet Karamanoğlu öncülüğünde mezuniyet andını okudu ve keplerini havaya atan öğrenciler okuldan mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.
Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ve protokol üyeleri mezun olan öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek öğrencileri mezuniyet heyecanına ortak oldu.Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2015, 00:07
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
rektörde iş yok
rektörde iş yok - 3 yıl Önce

rektör kemküm ediyor konuşamadı öyle konuşma mı olur sen okumuş görmüş adamsın cümlelerine herkes merakla dikkatle baktırman lazım kağıttan oku geç . çıkarsalar oraya bir ülkücü genci şakır şakır nasıl konuşuyor ama rektör gibi okur yazarlığı yoktur.

SIRADAKİ HABER