TOSYA FEN LİSESİ AÇILIYOR MU?

TOSYA FEN LİSESİ AÇILMASI İÇİN SÖZ ALINDI

TOSYA FEN LİSESİ AÇILIYOR MU?

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, AK Parti Tosya Teşkilat Başkanı Naci Küçükmorkoç ve Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu güçlendirmesi biten Tosya Yatılı İlköğretim Bölge Okulu binasının Fen Lisesi olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’nda bir dizi görüşmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Bakanlık Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin ile Rehberlik ve Denetim Başkanı Atif Ala ile yapılan bir dizi görüşmelerin ardından ilçemize dönen heyet ziyaretlerin olumlu geçtiğini ifade etti.

 

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin gerçekleştirilen ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Tosya Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nun Fen Lisesi’ne dönüştürülmesi ile ilgili yapılan görüşmeler oldukça verimli bir şekilde geçmiştir. Tosya’mızın öğrenci yapısı, başarı durumu ve hinterlandı göz önüne alındığında Fen Lisesi’ni hak ettiği kanısı yapılan görüşmelerde ortaya çıkmıştır. Tabi ki nihai kararın Sayın Bakanımız Nabi Avcı tarafından verileceği açıktır bu noktada gerek Sayın Müsteşarımız , gerek Sayın Bakan Yardımcımız ve gerekse Rehberlik ve Denetim Başkanımız Tosya’ya Fen Lisesi açılması konusunda olumlu görüş bildireceklerini ifade etmişlerdir. Bundan sonraki süreçte de bu işin takipçisi olacağımızı ifade etmek isterim” dedi.

Not : HİNTERLAND :
Türkcesi ART BÖLGE. bir merkezin etrafinda, ekonomisi o merkeze bagli gelisen, üretimini o merkeze aktaran bölge, o merkezin hinterlandidir. örnegin ege bölgesi izmir'in hinterlandıdır, ege'nin ürünleri hep izmir'e akar. istanbul, mersin, habur, ipsala, trabzon, samsun gibi merkezler de cesitli hinterland'larin merkezleridir.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 23:52
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
ecoon bayıra yokarı aragaz atan adam
ecoon bayıra yokarı aragaz atan adam - 3 yıl Önce

İnşallah Tosyamız üçün hayırlı olu inşallah arefe-i seçimin hüsnü guruntusu deyildü

Adem OLGUN
Adem OLGUN - 3 yıl Önce

devlet hastanesi gibi olacaksa olmasın hastane var doktor yok okul olupta öğretmen yok olacaksa hiç istemeyiz.

SIRADAKİ HABER