TOSYA'' DEVREZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ''İÇİN BASTIRIYOR

Tosya Devrez Teknik Üniversitesi çalışmalarına hız veren ilçe heyeti Kastamonu Üniversitesi Rektörünü ziyaret etti.

TOSYA'' DEVREZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ''İÇİN BASTIRIYOR

Haber: Sedat Ağacıkoğlu -İHA

Tosya Devrez Teknik Üniversitesi için çalışmaları ve son gelişmeleri görüşmek ve fikir alışverişi yapmak için istişare toplantısı düzenleyen Tosya Heyeti dün de Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette son gelişmeleri ve yapılması gerekenleri Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ile masaya yatıran ilçe heyeti Tosya Devrez Teknik Üniversitesi için yoğun çaba sarf ediyor. 

Ziyarete ilişkin açıklama yapan Kaymakam Deniz Pişkin; “İlçemizde kurulmasını amaçladığımız Tosya Devrez Teknik Üniversitesiyle ilgili gelişmeler ve yapılması gerekenler değerlendirildi” dedi.

Ziyarete; Kaymakam Deniz Pişkin; Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi ve Tosya Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazıl Ateş katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğrenim görevlisi
Öğrenim görevlisi - 1 yıl Önce

Bu Devrez Üniversitesi hayalini bir türlü çözemiyorum. Memleketinizde bırakın fakülteyi kavşağa kurban ettiğiniz bir myo var. Devrez Üniversitesi Tosya`ya katılınca Tosya`ya katkısı ne olacak? Ne okumaya öğrenci ne okutmaya hoca gelir. Zira şu an Türkiyedeki Üniverstelerde akademik alanda fazlasıyla açık varken bir Profesör Tosya`ya gelir mi? Şu kısa vadede zor. Herkeste Selahattin hoca gibi vefakar değil. Türkiyede 100 üzerinde üniversite var. Bu kadar Üniversteden kaç tanesi kalifiye eleman yetiştiriyor. Bence 100 Üniverste olacağına 40 tane sağlam üniversite olsun. Olmasın demiyorum keşke olsa lakin. Biz MYO`ya bile sahip çıkamıyoruz. Devrez üniversitesi kısa vadeli bir iş olmamalı Tosya bunu şu an kaldırabilecek durumda değil. Acizane tavsiyem ilk önce 3 tane fakülte isteyelim Seyit Bey`den. Eğerki kurulursa memnun oluruz lakin kısa sürede kurulmasından ötürü tez zamandada kilit vurmak durumunda kalabiliriz. Sağlam olsun destekleriz.

Burak
Burak - 1 yıl Önce

Daha düne kadar Tosyanın ahlakı bozulur diye karşı çıkan bir zihniyet vardı ufacık Havza da bile 1993 yılında myo kurulurken geçti borun pazarı sür eşşeğini niğdeye derler önce elinizdekini geliştirin en azından fakülte getirinde biz üniversite kurdunuz sayalım Eğitimi iyi olmadıktan sonra ünv mezunları asgari ücretle iş bile bulamadıktan sonra üniversite olsa ne olurki gerçek manada eğitim veren iyi ara eleman yetiştiren myo her zaman adı ünv. olan okuldan daha iyidir.

SIRADAKİ HABER