TOSYA'DA KIZ ÖĞRENCİ YURD SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Kız Yurduna Müracaatlar Devam Ediyor

TOSYA'DA KIZ ÖĞRENCİ YURD SORUNU ÇÖZÜLDÜ
banner255

Tosya'da 2010 yılında Eğitim Öğretime başlayan Tosya Meslek Yüksekokulu’nun en büyük sorunu olan Öğrenci yurdu sorununu çözüldü.

İlçede Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hizmet veren Fazıl Boyner Yurdu yıllarca orta öğretim yurdu olarak kız ve erkek öğrencilere hizmet veriyordu.

İsmi Tosya Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değişen Sağlık Meslek Lisesi’nin YİBO’ya taşınmasıyla birlikte Fazıl Boyner Yurdu’nun 2. katı yükseköğrenim yurdu olarak hizmet vermesine karar verildi.

Tosya Kaymakamı Yusuf Cıbır yaptığı açıklamada ''Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hizmet veren Tosya Fazıl Boyner Yurdu’nun tamamı ilçemizde eğitim öğretim gören Meslek Yüksek Okul ve Orta Öğretim kız öğrencilerine 160 öğrenci kapasitesi ile hizmet vermesi kararı alınmıştır''dedi.

Toplam 160 öğrenci kapasitesi olan Fazıl Boyner Yurdu’da geçtiğimiz yıl %90 olan doluluk oranının önümüzdeki eğitim öğretim yılında artması bekleniyor.  Geçtiğimiz yıl ortaöğretim yurdu olarak hizmet veren Fazıl Boyner Yurdu’na şuana kadar kayıt yaptıran öğrenci sayısı ortaöğretimde 50, yükseköğrenimde ise 20.

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin verildiği yurtta ortaöğretim öğrencileri 250TL, yükseköğrenim öğrencileri ise 400TL ücret ödeyecek.

Şehir içinde olan yurt için yüksekokula uzak olması nedeniyle yönetim kurulunun servis çalışmaları devam ediyor.

Fazıl Boyner Yurdu ilçemizde kız öğrencilere yönelik açılan ilk yükseköğrenim devlet yurdu özelliğini taşıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 22:27
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmi Lazım Değil..
İsmi Lazım Değil.. - 3 yıl Önce

üniversiteye katılması gereken yer yibo olmalıydı. yurdu yemekhanesi lojmanları ve spor salonuyla tam bir kampüs olmaya aday. üstelik okulun arkası ve yanı da araziye uygun.

SIRADAKİ HABER

banner256