TOSYA'DA 1100 KURAN KURSU ÖĞRENCİSİ ŞENLİK YAPTI

TOSYA'DA 1100 KURAN KURSU ÖĞRENCİSİ ŞENLİK YAPTI

TOSYA'DA 1100 KURAN KURSU ÖĞRENCİSİ ŞENLİK YAPTI
SEDAT AĞACIKOĞLU  
  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde İlçe müftülüğü tarafından organize edilen 2015 yaz kursları final programı çerçevesinde üçolukları mesire yerinde şenlik programı düzenlendi.
Programa Tosya köy ve merkezindeki yaz döneminde kuran kurslarında ve camilerde açılan kurslara katılan tüm kursiyerler katıldı. Şenlik programına 1100 öğrenci ve din görevlisi eğitmen katıldı. Velilerinde yoğun ilgi duyduğu program piknik sahasında çeşit çeşit etkinliklerle ve müsabakalarla düzenlendi. Yapılan etkinlik ve yarışmalara verilen kısa öğlen arasında öğrencilere yemek ikramı  yapıldı.

Yapılan bu çalışmayı çok önemsediğini söyleyen İlçe müftüsü Basri Bektaş açılış konuşmasında şunları söyledi “Üniversitelerde anfi tabir edilen toplu derslerin yapıldığı büyük sınıflar olur. İşte bizler bu gün bu güzelim tabiat içinde büyük tabiat ayetleri ile büyük bin kişilik sınıfta ders yapacağız. Tabiatın çiçekleri cami çiçekleri ile buluştu. Bu gün burada olmaktan bu kuran bülbülleri arasında bulunmaktan dolayı rabbimize hamdediyoruz. Bu nimetinden dolayı şükrediyoruz.

Gelecek sene inşallah bu programı daha geniş mekânda binlerce kişi ile ve daha profesyonel bir organize ile icra etmeyi düşünüyoruz. Rabbim nasip ederse güzellikleri yapmak için azmettik, karar kıldık, şimdiden niyet ettik. Çalışmak bizden muvaffakiyet Allah’tandır. İnayetini istiyoruz” dedi.Konuşma sonrasından müftü Bektaş  tüm hocalara velilere teşekkür etti. Şenlikler kursiyer öğrencilerin  toplu ilahi korusu ve sonrasında toplu namazı kılınması ile skeçler ve temsillemeler, yarışmalarla sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2015, 23:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
kul ahmed
kul ahmed - 3 yıl Önce

aliyyül ala olmuş, emeği geçen herkese teşekkür ederim

turkmensahin
turkmensahin - 3 yıl Önce

maşAllah

SIRADAKİ HABER