TOSYA 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR MI?

İlçedeki okullarda yaklaşık 7.500 öğrenci 28 Eylül pazartesi günü ders zilinin çalmasını bekliyor.

TOSYA 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR MI?

2015-2016 eğitim öğretimi için okullarda yapılan çalışmalar son bulurken okul öncesi kayıtları ise devam ettiği öğrenildi.
Yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerin daha huzurlu ve güvenli eğitim alabilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce taşımalı sistemde  ilk ve orta okullara 839 öğrenci taşınırken 470 lise öğrencisi ayrıca A sınıfı 25 öğrencininde eğitim alabilmesi için ilçe merkezdeki okullara taşınacağı bildirildi.
Bu yıl eğitim öğretime başlayacak olan İmam Hatip orta okulunda ise akıllı tahta uygulaması başlayacağı diğer ilköğretim okullarında ise alt yapısı için son çalışmaların tamamlanacağı bilgisine ulaşıldı.

Okulların boya ve badanasını yapan ekipler, tesisat arızalarını giderdi, temizlik ve ilaçlama çalışmalarını tamamladı.
Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizdeki okullarda da 2015-2016 eğitim ve öğretim dönemi heyecanı yaşanıyor. Eğitim yuvaları, yeni sezonda öğretmen ve öğrencilere hizmet vermek üzere gün sayıyor.
Yaklaşık ilköğretimde 4220 orta öğretimde 2186 yüksek okulda ise 1120 öğrencinin eğitim göreceği belirtildi. Okullardaki sınıflar, laboratuarlar ve öğretmen odalarının temizliği yapıldı. Ayrıca okulların yıpranan duvarlarının boya ve badana işleri de okul yöneticileri tarafından tamamlandığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 00:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem OLGUN
Adem OLGUN - 3 yıl Önce

fen lisesine ne gerek var. bu memlekette politika yapanların ninni ile uyuyan ağzı olup, dili olmayan öğrencilere ihtiyacı var. ilme fene astronomiye ihtiyacı yok. ninni tosyalım ninni

ilayda
ilayda - 3 yıl Önce

fen lisesi almak istiyorsanız tosyayı çoruma bağlayın kastamonu iktidar meilletvekillerinin tosyaya bir katkısı olmadı seöimde gelirler iki vaatte bulunurlar tosyalıda bu vaatlere kanar oyu veriri vaatler unutulur 5 yıl sonra aynı olay tekrarlanır bu ayıp akp ilçe teşkilatında yeter zaten

kul ahmed
kul ahmed - 3 yıl Önce

efendim nasıl boya badana tamamlandı diyorsunuz? size katılmıyorum, imam hatip lisesindeki boya badana işlerini halen devam etmekte

SIRADAKİ HABER