Ortaokul Öğrencilerine Sigaranın Zararları Anlatıldı

Tosya Namık Kemal Ortaokulu’nda sigaranın zararları anlatıldı.

Ortaokul Öğrencilerine Sigaranın Zararları Anlatıldı

Toplum Sağlığı Merkezi doktorları Zübeyde Demirkır ve Gözde Gönel okullarda  ‘sigaranın zararları’nı anlatmaya devam ediyor.

Seminer dün saat 14:00 te Tosya Namık Kemal Ortaokulu 8 sınıf öğrencilerine verildi. Seminere Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Kemal Külahlı ve 8 sınıflardan toplam 110 öğrenci katıldı.

Doktor Zübeyde Demirkır öğrencilere sigaranın yol açtığı hastalıkların başında kanser geldiğine dikkat çekerek sigara içenlerin yakalanma riskinin çok yüksek olduğunu tedavisinin ise çok zor olduğunu söyledi.

Sigara içenlerde kalp krizi oranlarının yüksek olduğuna dikkat çeken Dr. Zübeyde Demirkır yoğun bakımda yatan hastaların çoğunluğunun sigaradan kaynaklandığını ifade etti.

Sigarayı bırakmanın yararlarını anlatan Dr. Zübeyde Demirkır bıraktıktan belirli bir süre sonra eski sağlığa kavuşulabileceğini belirtti.

Sigarayı bırakmak isteyenlerin klinik yardımı alarak daha kolay bırakılabileceklerini belirterek klinik yardımı alarak bırakanların tekrar başlamadıklarını söyledi. 

Toplum Sağlığı Merkezi doktorları tarafından seminer farklı gün ve saatlerde ilçemizde eğitim yapan diğer okullarda da verilecek.Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 23:05
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER