MİLLİ EĞİTİM HAFTASI TÖRENLE BAŞLADI

Tosya'da Okulların açılmasıyla birlikte İlköğretim Haftası için tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Tören Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunumuyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.Program saat 10.30’da Fevzipaşa İlkokulu’nda devam etti.   

Törene Garnizon Komutanı J. Yzb. Sefer Sezer,  Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. M. Hakan Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ,öğrenciler ve veliler katıldı.


 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını okul müdürü Hüseyin Ateşoğlu yaptı. Okul Öğrencileri tarafından şiirlerin okunmasının ardından 4.sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 1.sınıf öğrencilerine hoş geldiniz diyerek çiçek verdi.Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu; “Yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlarken coşku ve heyecan içindeyiz. Eğitimin vaz geçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen kimselerin huzurunda olmanın verdiği mutluluk Türkiyenin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum'' diye sözlerine devam etmek isteyen Milli Eğitim müdürü Volkan Pullu mikrofonun azizliğine uğradı.Bir anda arıza yapan el mikrofunu ile kısık kısık konuşmasına devam etmek isteyen Müdür Pullu'nun imdatına yaka mikrofonu yetişti.Konuşmaların ardından tören öğrencilerin gösterileriyle sona erdi.

Tören bitiminde sınıflarına giden 1.nci sınıf öğrencilerini Garnizon Komutanı J. Yzb. Sefer Sezer,  Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. M. Hakan Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu ziyaret etti.Öğrencilerle birlikte sıraya oturan protokol üyeleri öğrencilerle sohbet etti. Kendilerinin de bu sıralardan geçtiğini belirten protokol üyeleri ‘yarın bu makamlara sizler geleceksiniz’ sözleriyle okula yeni başlayan öğrencileri teşvik etti.
Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 09:02
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER