EĞİTİM BİR SEN TOSYA TEMSİLCİSİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJ YAYINLADI

EĞİTİM BİR SEN TOSYA TEMSİLCİSİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJ YAYINLADI

EĞİTİM BİR SEN TOSYA TEMSİLCİSİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJ YAYINLADI
banner255


Kastamonu'nun Tosya İlçesinde Eğitim Bir Sen Tosya Temsilcisi Mehdi Toğrul Yeni Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.  

 Sendika binasında gazetecilere açıklama yapan Toğrul mesajında; “Yöneticisi, öğretmeni, öğrencisi ve velisi ile yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.
Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, dünya birincisi olma yarışlarını, bütün bireyler için sağlanan kaliteli ve nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadır.
Bu hedefi gerçekleştirmek için, eğitimde kalitenin yükseltilmesini, eğitim sisteminin küreselleşen dünyanın şartları ve toplumun beklentileri doğrultusunda çağdaş ölçütlere kavuşturulmasını, ezbercilikten uzak, insanı temel alan, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten çağdaş eğitim politikaları ile araç ve yöntemlerinin benimsenmesini amaçlayan çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir.
Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanılabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirebilmek olmalıdır.
Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitim çalışanlarının emeğinin hamisi, insanımızın manevi değerlerinin hizmetçisi, dünya mazlumlarının yardımcısı hüviyetimizle; çözüm odaklı yaklaşımımız, mücadeleci, kültürel-akademik sendikacılığımızla yeni eğitim-öğretim yılında da eğitim adına, ülkemiz adına yeni şeyler söylemeye devam edeceğiz. Yeni eğitim-öğretim yılı eğitim çalışanlarına, öğrencilerimize, velilerimize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

  (SDA-

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2015, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256