9 Mahallenin Muhtarı Toplandı

Belediye, mahalle muhtarları, Fevzipaşa İlkokulu idareci ve öğretmenleri, okulun sorunlarını çözmek ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla istişare toplantısında bir araya geldi.

9 Mahallenin Muhtarı Toplandı

Fevzipaşa İlkokulu’nda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Abdullah Mülayim, Hacıpir Mahallesi Muhtarı Mehmet Erzayın, Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Bayram Karacan, Camiatik Mahallesi Muhtarı Mustafa Çomak, Hocaimat Mahallesi Muhtarı Sadık Yaman, İlyasbey Mahallesi Muhtarı Mustafa Karagülle, İbniselim Mahallesi Muhtarı İbrahim Kumcu, Şehreküstü Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yörük, Fevzipaşa İlkokulu Müdürü Suat Aktürk ve okul öğretmenleri ile okul aile birliği başkanı katıldı.

Toplantıya katılımlarından dolayı Belediye Başkanı Kazım Şahin ve Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Mülayim ve mahalle muhtarlarına teşekkür eden okul müdürü Suat Aktürk 2015-2016 eğitim öğretim yılına idareci ve öğretmenler daha kaliteli eğitim verebilmek için hazırlandıklarını söyledi.


Okulun sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda, okul idareci ve öğretmenleri okulun sorunlarını Belediye Başkanı Kazım Şahin’e ve muhtarlara ilettiler. Kendileri de eğitimci olan Başkan Şahin, her şeyin eğitimle başladığına dikkat çekerek; “eğitim herşeyin başında geliyor. Biz çocuklarımıza daha kaliteli eğitim verebilirsek topluma karşı sorumlulukları da o oranda artıyor.  Ben duyarlılıklarından dolayı bu toplantıyı düzenleyen okul idaresine ve katılımlarından dolayı muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Okul için bize düşenleri imkanlarımız ölçüsünde yapmaya hazırız” dedi.

Okulun ana cadde üzerinde olması nedeniyle Pazartesi günleri trafik yoğunluğunun öğrenciler için tehlike oluşturduğuna dikkat çeken eğitimciler Başkan Şahin’den sorunun çözümü için okulun giriş ve çıkış saatlerinde görevli personel talep etti. Talebi olumlu karşılayan Belediye Başkanı Kazım Şahin okulun giriş ve çıkış saatlerinde personel görevlendireceklerini trafikten kaynaklanan tehlikenin asgariye indirileceğini söyledi. Başkan Şahin; “okulun sorunlarının çözümü noktasında her zaman okul idaresinin yanında olduklarını” sözlerine ekledi.  

Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Abdullah Mülayim böyle bir toplantının ilk defa gerçekleştirildiğini belirterek toplantıyı düzenleyen okul idaresine ve katılımlarından dolayı Belediye Başkanı Kazım Şahin ve muhtarlara teşekkür etti.  Fevzipaşa İlkokulu’na 9 mahalleden öğrenci geldiğine dikkat çeken Mülayim; “Okulumuz ilçemizin en kalabalık okullarından birisi. Bina olarak eski bina fakat geçtiğimiz yıl boyasından taban döşeme ve kapılarına kadar restore edilmiş bir okul. Okul idaresinin ve öğretmenlerimizin gayretleri ve özverili çalışmalarıyla fiziki şartları iyileştirilmiş. Çocuklarımız çok daha iyi şartlarda ve kaliteli eğitim görüyor.  


Okul müdürümüz okulun sorunlarının çözülmesi için bir istişare toplantısı düzenledi. Böyle bir toplantı ilk defa oluyor.  Muhtarlar olarak bize düşen göreve her zaman hazırız, okul idaresinin her zaman yanındayız, maddi manevi elimizden gelen desteği her zaman vereceğiz” dedi.

İstişare toplantısı Belediye Başkanı ve muhtarların okulun sorunlarının çözümü noktasında gerekenin yapılacağı kararı alınarak sona erdi.

Yaklaşık 400 öğrencisi bulunan Fevzipaşa İlkokulu’na öğrenciler velilerin tuttuğu özel servislerle 9 mahalleden geliyor.

Geniş katılımlı istişare toplantısının Fevzipaşa  İlkokulu’nda devam edeceği bildirildi.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 00:19
YORUM EKLE
banner226
SIRADAKİ HABER