Yakalan Kaçak Göçmenlerle ilgili şok iddia

Yakalan Kaçak Göçmenlerle ilgili şok iddia

Yakalan Kaçak Göçmenlerle ilgili şok iddia

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde son bir hafta içinde 268 kaçak göçmen yakalanarak Kastamonu İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine teslim edilmişti.

Edinilen bilgiye göre, son olarak bir otobüs içinde yakalan 76 Pakistan, 44 Afgan, 1 Senegal kaçak göçmen göçmen idaresi tarafından yapılan inceleme sonrası ellerinde ikametgâh belgesi olanlar ek süre verilerek serbest bırakıldı.

İddialara göre serbest kalan göçmenlerin bir kısmı D-100 karayolunda yaya olarak Ilgaz istikametine doğru gittiği öğrenildi. Serbest kalan kaçak göçmenlerin bir kısmının ise görgü tanıklarının ifadesine göre kış dönemi ile boş kalan Tosya Bağ evlerinin yoğun olarak bulunduğu Topsakal ve Ortayol mevkiine doğru hareket ettiği iddia edildi.

Bu bölgelerde bağ evi bulunan vatandaşların bu durumdan tedirgin olduğu ve bu insanların izinsiz olarak bağ evlerine girerek çevreye zarar vereceklerine düşünmekteler.

  (SDA-

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 10:15
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 1 yıl Önce

Hâlâ iddia diyorsunuz bakın sayın basın mensupları adamlar tarihi ipek yolunda cirit atıyor biraz hareket Edip gozlemleyebilirsiniz

Concerned Citizen
Concerned Citizen - 1 yıl Önce

Hey Allah'ım yaralı güvercin mi bunlar besleyip doğaya salıyor devlet? Bir tek Türkiye'de olabilir zaten böyle bir şey.

TOSYALI
TOSYALI - 1 yıl Önce

BÎZ İST tosya ya gelirken onlari AKSAM ILGAZ Istanbul istikametinde yolda İST istikametine Dogru gidiyorlardi guruplar halinde....

SIRADAKİ HABER