Trafik Kazalarında 13 Kişi Öldü

Kastamonu ve Tosya'da bu yılın Ocak-Mayıs ayı içerisinde, trafik kazalarında 13 kişi hayatını kaybetti

Trafik Kazalarında 13 Kişi Öldü
KASTAMONU - İHA-
VEDAT YUNUS İKİZOĞLU

Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye İstatistik Kurumu’nun ortaklaşa hazırladığı “Trafik Kaza İstatistikleri Mayıs 2015” raporundan derlenen bilgilere göre, Kastamonu ve Tosya'da bu yılın Ocak-Mayıs ayı içerisinde 13 kişi hayatını kaybetti.

Buna göre, Ocak-Mayıs ayı içerisinde Kastamonu ve Tosya'da polis sorumluluk alanında 8 kişi hayatını kaybetti. 2015 yılında kayıtlara “ölümlü ve yaramalı” olarak geçen 208 kazada, 371 kişide çeşitli yerlerinden yaralandı.

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü’nün sorumluluk sahasında sadece Mayıs ayına bakıldığında ise, Kastamonu’da “ölümlü ve yaramalı” 56 kaza yaşanırken, bu kazalarda 104 kişide yaralandı.

Ayrıca jandarma sorumluluk sahasında, Ocak-Mayıs ayında kayıtlara geçen “ölümlü ve yaramalı” 70 trafik kazasında 5 kişi öldü, 93 kişide yaralandı.

Jandarma sorumluluk sahasında sadece Mayıs ayına bakıldığında da, Kastamonu’da “ölümlü ve yaramalı” 19 kaza yaşanırken, bu kazalarda 1 kişi hayatını kaybetti, 36 kişide yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 22:18
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
NE DEĞİŞECEK
NE DEĞİŞECEK - 3 yıl Önce

bu olümlü kazalarin bi̇r li̇mi̇ti̇ var herhalde.o dolmadan fazla bi̇rşeyler yapilamiyor selevatla kavşaklar dönülüyor , sonra ölenler suçlu oluyor...ne zaman sonra ne deği̇şecek.

SIRADAKİ HABER