TOSYA'NIN KANINI DONDURAN CİNAYETTE KARAR AÇIKLANDI

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde kediye tekme atma yüzünden çıkan tartışmada 1 kişiyi bıçaklayarak öldürmekten yargılanan şahıs, meşru müdafaadan beraat etti.

TOSYA'NIN KANINI DONDURAN CİNAYETTE KARAR AÇIKLANDI
2012 yılının Ocak ayı başında Tosya’nın Dumlupınar İlköğretim Okulu önünde gece Ebubekir Parlak arkadaşı ile içki içtiği sırada 5 kişilik arkadaş grubu yanlarına geldi. Grupta bulunan Selçuk Emir yoldaki kediye tekme atınca tartışma başladı. Tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Ebubekir Parlak, belinden çıkardığı bıçağı sağa sola savurmaya başladı. Kavgayı ayırmak için araya giren Remzi Uğur Karabıyıkoğlu ile Selçuk Emir yaralandı. Remzi Uğur Karabıyıkoğlu göğsünden aldığı bıçak darbesiyle olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan ve atardamarı kesilen Selçuk Emir ise Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi edilerek  sağlığına kavuştu.

Olay sonrası mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Ebubekir Parlak, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Parlak, Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıktı. Daha önce hakkında görülen davada meşru müdafaadan beraat eden Ebubekir Parlak, Yargıtay 1. Ceza Dairesi’nin ‘tahrik altında öldürme’ suçundan ceza verilmesini isteyerek kararı bozması üzerine Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrar hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, sanığın cinayeti meşru müdafaa sınırının maruz görülecek bir korku ve panik altında işlediği gerekçesiyle ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2015, 00:11
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER