Tosya’da Şiddetli Yağmur sonrası Köy yolları kapandı

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA)- Kastamonu’nun Tosya İlçesinde akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur ilçe merkezinde ve köy yollarında hayatı ve ulaşımı olumsuz etkiledi.

Edinilen bilgilere göre Tosya ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur,gök gürültüsü ve yıldırım sonrası ilçe merkezinde kısmi olarak ara ara elektrik kesintilerine neden oldu. İlçe merkezine yakın köy yollarında özellikle menfezlerde meydana gelen sel taşkınları sonrası Çepni Köyü, Kaya önü köyü ve Bayat köyü yollarının belli kısımlarında yol araç trafiğine kapandı.

Meydana gelen sel ve heyelan sonrası köy yolunun kapanması sonucu yolun her iki tarafında mağdur kalan vatandaşlar çaresiz bir şekilde saatlerce arabalarının içinde yağmurun dinmesini beklediler. Sel sularının şiddetlenmesi sonrası vatandaşlar korku ve panik yaşarken yolun yağmur sonrası bu duruma gelmesine isyan ettiler.

   (SDA-

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 21:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmetali
mehmetali - 10 ay Önce

köylere hizmet götürme birliği hemen düzenler.köylerde yapılacak işler,neredeyse yapılmayacak veya yapılamayacak halde.kaymakamlık tarafından yapılan kızılöz köyü köprüsünün karşısındaki tepeyi,bir önceki kaymakamımız tarafından verilen talimatı bile yerine getiremeyen bir bürokrasi var.fotoğraflarını çektim.kastamonu nasrullah gazetesine vereceğim.vilayetimiz olan kastamonu,tosyada ki bürokrasinin nasıl işlediğine bir baksın.ne kadar yazarsak yazalım,bir arpa boyu köylere hizmet getirmiyorlar.devlet neden maaş veriyor çalışmayan,iş yapmayan memurlarına bürokratlarına anlayamadım.hepsinin de elimde resmi belgesi de var.

Çeplili
Çeplili @mehmetali - 10 ay Önce

Haklısın bizleri düşünen kim bürokrasiden insanların sorunları çözüm beklerken onlar koltuğu genişletmenin derdindeler.....

Necati Ergün
Necati Ergün - 10 ay Önce

Geçmiş olsun Allah beterinden korusun

Kayaönü Ali
Kayaönü Ali - 10 ay Önce

Her yıl aynı şey güzelim Tosya bu bürokrasiden hiç yüzü gülmedi...
Köylere hizmet götürme adı var kendisi nerede...
Başında kim var
Kimin emrinde
Bu kadar nufusa devletin köyler için gönderdiği para nereye harcanıyor...
Denetim yok,kontrol yok....
Sonrada hükümet devlet nerede diyoruz..
Hükümet ne yapsın,araç gönderiyor,para gönderiyor,personel veriyor.....
Bürokrasisi,bürokratı beceremesse ne yapsın...
Yeni sistemde bunların hepsi çözülecek İNŞAALLAH..
Koltuk artık sağlam değil işini yapmayan,yapamayana haydiii güle güle...

Mehmeali
Mehmeali - 10 ay Önce

Koydekinin sorunu kimin derdinde kardesim byoneticilerimiz ilce merkezinde devlet makam vermis lojman vermis maas baglamis ne hizmet yapacagini soylemis ancak ortada hic bir sey yok yazik calismayanin devletde yeri yok ne soylenmis"VATANINI EN COK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDİIR"

SIRADAKİ HABER