Tosya’da Jandarma Destekli Karayolları Ekipleri Anayola Bariyer Çekti

Tosya’da Jandarma Destekli Karayolları Ekipleri Anayola Bariyer Çekti

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesinde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Ortalıca Pirinç Fabrikası ve Akaryakıt İstasyonun olduğu açık alan bariyer ile kapatıldı.

D-100 Karayolu kenarında faaliyet gösteren Ortalıca Pirinç Fabrikası karşısında bulunan Akaryakıt İstasyonuna geçişin yapıldığı boşluk alan Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından karayolu kenarı olması nedeniyle bariyer ile kapatıldı.

Köylülerin tepki gösterdiği kapatma işlemi jandarma ekipleri tarafından olası eylemlere karşı güvenlik tedbiri alındı.

Karayollarının bariyerle kapatmasına tepki gösteren Ortalıca Köyü Muhtarı Mehmet Çolak bariyerlerin çeltik fabrikasının ve satış reyonunun girişini kapattığını belirterek fabrikanın iş yapamaz duruma geleceğini söyledi.

Pirinç Fabrikasının 380 ortaklı bir kooperatife ait olduğunun altını çizen Ortalıca Tarımsal Kooperatifi Başkanı Şevket Yerli ise bütün izinlerin kooperatif tarafından alındığını belirterek tüm çalışmalarının prosedüre uygun olduğunu ve yasal olduğunu kaydetti. Bariyerin kapatılmasıyla birlikte fabrikada işlerin azalacağına dikkat çeken Yerli, yoldan geçmekte olan sürücülerin 400-500 metre ileride bulunan kavşağı kullanmaları gerektiğini, bu durumda da dönüşlerin olmadığını ifade etti.

Olaya tepki gösteren köylüler ise Ortalıca Pirinç Fabrikasının devlet destekli yapıldığını ve iş makinelerinin de devlet destekli-hibe ile alındığını bariyerin kapatılmasıyla fabrika ve satış reyonundan pirinç satışlarının duracağını ve fabrikanın kapanma durumuna geleceğini söyledi.

Karayollarının boşluk alanı bariyer ile kapatmasının kendilerini mağdur ettiğini belirterek seslerini yetkililere duyurmak isteyen Ortalıca Köyü sakinleri gerekli mercilere itiraz edeceklerini ve yasal yollardan haklarını arayacaklarını söyledi.  

(SDA-

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 23:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
tosyalı
tosyalı - 11 ay Önce

bariyer yapılıyor ve yol kenarlarında pirinç satan millet bundan sonra ne yapacak.emek tekneleri kapanıyor.bu insanların çoçukları var evi var.ne yesinler ne içsiler.işmi verdinizde elindekini alıyorsunuz.hırsızmı olsunlar.soruyorum.yol kenarında piriç satanlar sayende duyuluyor pirinçimizin markası.ne bir tanıtım var ne bir reklam.osmancık pirinci önde.ANLAYANA...

tosya
tosya - 11 ay Önce

Size aşmı Ekmekmi lazım adamlar calisiyor dolar 4860 oldu hadi işinize bakın onu yapanlar CHP liderdir araştırın akp li olamazlar vesselam

Adem Hızarcı
Adem Hızarcı - 11 ay Önce

karayollarının dikkatini çekerim. karayollarının sayın ilgilileri kaza olan yol güzergahlarını önce yapın emi. şimdiye kadar onlarca kan aktı o yollarda, sayın karayolları çok hatanız var çookk..

SIRADAKİ HABER