Tosya’da İnanılmaz Traktör Kazası

Tosya’da İnanılmaz Traktör Kazası

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) –  Kastamonu’nun Tosya ilçe merkezinde meydana gelen tomruk yüklü traktör kazasında yaşanan panik dolu anlar, güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

Edinilen bilgilere göre, Marangozlar Sanayi Sitesinden tomruk yükleyerek ayrılan ve ilçe merkezinde seyir halinde olan traktör sürücüsünün bir anlık hatası çevrede bulunan insanlara korku dolu anlar yaşattı. Şoförün dikkatsizliği,   traktörün römorkunu yol kenarında duran çöp konteynerine takmasına sebep oldu. Römork,   darbenin etkisi ile yana yattı ve traktörün üzerindeki tomruklar yan tarafta bulunan otomobilin üstüne devrildi. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu anlarda yaşanan kazada,  traktör sürücüsü hareket halinde olan traktörden atlayarak, çevrede bulunan vatandaşlarla birlikte römorku elle durdurmaya çalıştılar. Sürücünün traktörden atlamasıyla direksiyonu boş kalan traktör,  bu defa insanların üzerine doğru gitmeye başladı.

Bu esnada yol kenarında mantar satan yaşlı bir vatandaş, sürücüsü olmayan ve insanların üzerine doğru gitmekte olan traktöre müdahale etmek üzere hemen şoför muhaline atlayarak traktörü durdurdu. Yaşanan traktör kazası sonrası boşa çıkarak harekât halinde olan tomruk yüklü römorku durdurmaya çalışan vatandaşların panik anından sonra, otomobil ile traktör römorku arasında kalmaktan son saniyede kurtulan bir vatandaşın o anları ve sürücüsü olmayan harekât halindeki traktöre atlayarak durduran yaşlı adamın kahramanlığı an ve an güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

(SDA-

YORUM EKLE
YORUMLAR
tosya
tosya - 6 ay Önce

traktörün üstündekiler tomruk mu kereste mi

Fatih
Fatih - 6 ay Önce

Ben esnafım, ayda en az bir kez aynı noktada aynı sebepten dolayı bu kaza yaşanıyor, ve 5 dk sonra hiç yaşanmamış gibi hayat devam ediyor... Biz alıştık, size ilk kez denk gelmiş olabilir o başka mesele...

Zeki yıldiz
Zeki yıldiz - 2 ay Önce

Kazimbey once yolara bak ben besendir yolumuz bozuk bir yangida arbalar çıkmıyor sebebep ne

SIRADAKİ HABER