Tosya’da Cami Minaresi Eğilerek Yıkılma Tehlikesi Yaşadı

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA)- Kastamonu’nun Tosya İlçesi Mimar Sinan Mahallesi Aliefendi Camisinin minaresi yıkılma tehlikesi yaşadı.

Edinilen bilgilere göre Mimar Sinan Mahallesinde tadilat aşamasında olan Aliefendi cami minaresi gün içinde yaşanan şiddetli yağmur sonrası yana doğru eğildi. Cami Minaresinin eğriliğini gören bir vatandaş sosyal medya üzerinden eğri minarenin fotoğrafını yayınlayarak yetkililerin dikkatini cami minaresine çekti.

Mahalle Muhtarı Nurettin Küçüktuzsuz ve Cami İmamı Abdullah Erçelebi caminin minaresinde yaşanabilecek büyük facianın önüne geçmek için özel bir firmaya ait iş makinesi ile önce caminin eğriliğini gidererek minareyi düzeltip daha sonra bir daha eğilmemesi için gerekli kaynak ve tadilat işlemini gerçekleştirdiler.

Mahallede büyük paniğe neden olan cami minaresinin eğriliği karşısında vatandaşlar ‘’ Zamanından müdahale edilmesi idi bu minare evlerimizin üstüne yıkılır ve büyük bir faciaya neden olurdu. Mahalle muhtarı ve cami imamı derhal yetkililerle irtibata geçerek olası bir facianın önüne geçtiler’’ diye konuştular.

   (SDA-

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 08:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kul Ahmed
Kul Ahmed - 12 ay Önce

Birşey olmaz

SIRADAKİ HABER