Tosya Polisi Kural Tanımaz Motorculara Göz Açtırmıyor

Tosya Polisi Kural Tanımaz Motorculara Göz Açtırmıyor

Tosya Polisi Kural Tanımaz Motorculara Göz Açtırmıyor

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Ramazan ayının gelmesiyle ulaşım araçlarından trafik kurallarına uymayan motosiklet sürücülerine Tosya Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sıklaştırdı.

Tosya’da Trafik ekipleri, yaz aylarında kullanımı artan motosikletler ve elektrikli bisikletler üzerinde sıkı denetimlere başladı.

Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, şehrin dört ayrı noktasında motosiklet ve elektrikli bisiklet denetimleri yaptı. Ramazan ayının ilk gününde yapılan kontrol sonucu 87 motosiklet ile elektrikli bisiklet denetlendi. Denetimlerde tescilsiz ve evrakları yetersiz olan, yakalama kararı olan motosikletler trafik ekipleri tarafından bağlama işlemi gerçekleştirilerek trafikten men edilirken, denetimler sonucu çeşitli eksiklikleri olan motosiklet sürücülerine ise cezai işlem uygulandı.

DENETİMLERE DEVAM

Yaz aylarında daha fazla kullanılan motosikletlerin karıştığı kazalarda üzücü olayların yaşanmaması için İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, denetimlere sıkı bir şekilde devam edeceğini açıkladı. Ayrıca trafik ekipleri tarafından motosiklet ve elektrikli bisiklet kullanıcıları kask takmaları yönünde uyarıldı.

Sedat

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmed
ahmed - 2 yıl Önce

ellerinize sağlık, o susturucuyu söküp patır patır sürenlere de verin cezayı, ver mehteri, veeer...

hüseyin
hüseyin - 2 yıl Önce

Osmanlı tarafına da gidilsin

Ercüment
Ercüment - 2 yıl Önce

Çoluk çocuğun altında motosikletler arabalar cirit atıyor. Daha sık denetlenmeleri gerek. Hele tofaş marka ve benzeri edinimi kolay, düşük fiyatlı araçları 16-17 yaşındaki çocukların altında görmek daha kolay. Hepsi birer serseri kurşun gibi trafikte seyir halinde. Trafik polislerini sahada daha yoğun görmek istiyoruz. Karakolda oturarak değil, trafikte görevlerini yaparak maaşlarını hak ederler

çok şükür
çok şükür - 2 yıl Önce

defalarca yakınırken kimsenin umrunda olmuyordu. denetimler dahada sıkıştırılmalı bu konuda tosyalınında biraz şapkayı önüne koyması gerekiyor daha çocuk yaşta ehliyetsiz çocuklarınızın altına motor vermekle büyük bir marifetmiş gibi görüyorsunuz. herşeyin bir kuralı var sonra 14 15 yaşındaki çocuk kendini ağa paşa zannediyo bu pedagojik ve psikolojik anlamda çocuklarınıza ciddi zararlar veriyor bunun farkında değilsiniz. çoluğunuza çocuğunuza sahip çıkın birazda kendinizde arayın suçu. Umarız bu kontroller daha sık ve daha çok olur.

SIRADAKİ HABER

banner258

banner256