Tosya'nın Ciğerleri Yanıyor

Tosya’da Çöplük haline getirilen dere yatağında yangın

Tosya'nın Ciğerleri Yanıyor

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA)- Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Çöplük haline getirilen alanda yangın.

Tosya Marangozlar sanayi sitesi ile Ormanlık alnın sınırını belirleyen Ali Kaya dere yatağına atılan çöplerin alev almasıyla başlayan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

 Edinilen bilgiye göre, Marangozlar sanayi sitesi üst kısmında dere yatağına atılan atıklar nedeniyle çöplük haline gelen alanda yangın çıktı. Yangın, Tosya Belediyesi İtfaiye ekiplerinin yoğun çabaları sonucu meşelik alanlara ulaşmadan kısa sürede söndürüldü.

Olay yerine gelen vatandaşlar ise dere yatağına marangoz malzeme atıkları ve boya ile tiner kutularının rastgele dökülmesine tepki gösterdiler. Hemen hemen her gün bu şekilde yangın vakalarının çıktığını söyleyen vatandaşlar yetkilileri bu konuda önlem almaya davet ettiler.

www.tosyahaberleri.com haber sitesi Tosya'nın ciğeri olan bu yeşillik alanın bu duruma gelmesinde kimlerin suçu var ise  sonuna kadar takipçisi olup ulusal basında bu durumu gündeme getirmeye devam edeceğiz.

YARINLAR İÇİN,ÇOCUKLAR İÇİN, TEMİZ TOSYA İÇİN, BU HABERİ PAYLAŞMAYA DAVET EDİYORUZ..

  (SDA-Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 09:08

Sedat Ağacıkoğlu -İHA Tosya Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 1 yıl Önce

Yerel sorumlu belediyedir o çöpler oralara dökülürken hiç haberleri olmamış mı
Bir sürüde binek yeni araçlar alındı hiç biri de belediyenin önünde durmuyor acaba nerelere gidiyor buralar kontrol edilmiyorsa......

SIRADAKİ HABER