Tosya Fatih Ortaokulu Kurşunlama Olayında Şok Gelişme

Tosya Fatih Ortaokulu Kurşunlama Olayında Şok Gelişme

KASTAMONU (İHA)- Kastamonu’nun Tosya İlçesi Fatih Ortaokulu bahçesinde geçtiğimiz hafta meydana gelen silahla ateş etme olayına karışan bir kişi tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre Fatih Ortaokulu kantini işletmecisi şahısa okul idaresi tarafından kantin işletme durumu  ve 2018-2019 Eğitim dönemi öncesinde kantinin boşaltılması yönünde yazılı ve sözlü tebliğde bulundu. Okul İdaresi ve Müdürü tarafında kantinin kapatılması yönünde uyarı ve ikazları dikkate almayan şahıs okul kantini işletmeye devam etti. Okul Müdürü yaşanan gelişmeleri bir üst makama bilgilendirerek gerekli yasal işlemlerin yapılmasını talep etti.

İddialara göre olayın gerçekleştiği gün kantin işletmecisi ile okul müdürü kantinin kapatılması yönünde okul bahçesinde bu ikili kısa bir görüşme daha yaptı. Daha sonra yine iddialara göre kantin işletmecisi, arkadaşı olan emekli bir emniyet görevlisinin aracından beylik silahını alarak okul binasına doğru 5 - 6 defa ateş etti. Kurşunlardan 5’i okul duvarına isabet alır iken bir kurşun sınıf camından girerek sınıf duvarına saplandı. Okul bahçesinde gerçekleşen ateş etme olayında o sırada sınıfta bulunan öğretmenler ve okul idaresi çalışanları şans eseri kurtuldu.

Olay yerine gelen emniyet güçleri ve olay inceleme ekipleri okul bahçesinde ve okul duvarlarında uzun süre inceleme yaparak mermi çekirdeği aradı. Polisler meydana gelen olayla ilgili olarak okul idaresinden aldıkları bilgiler sonrası silahla ateş eden şahıs kısa sürede yakalandı.

Cumhuriyet Savcılığı tarafında soruşturma başlatılan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 12:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süreyya Çatak
Süreyya Çatak - 9 ay Önce

Güzel Tosya'm ne haberlerle anılır oldu.Eskiden böyle şeyler olmazdı....
Hergün bir okula gidip resim paylaşanlar lütfen sorun çözmek için gitsinler görüntü olsun diye değil...

hatice
hatice - 9 ay Önce

okul idaresi ve öğrencileri kantine giderse disipline verecez diye tehdit ediyor Bn çalışıyorum esim çalışıyor bu çocuk nerde yiyecek

Serdar
Serdar - 9 ay Önce

Kantin önünde su kesik Elektirik kesik okul idaresi kesmiş pazartesi ben bizZat şayit oldum pastacı pohaça getiriyordu okul müdürü ve yardımcısı öğrenci ve velilerin önünde pastacıyı kovdu bizim çocuklarımız ne yiyecek sayın idare

İsmail Ağaş
İsmail Ağaş - 9 ay Önce

Bir okul müdürü tanıdım ismi lazım değil. Öğretmenlere hademelere ve kantinciye sabah 5 dakika ayırır ve çok güzel gaz verirdi. Teknik direktörün maça çıkmadan önce verdiği gaz gibi düşünün. Şunu derdi sabahtan iki damla yağ gıcırtıyı alır derdi. O okulda hiç bir sorun çıkmazdı. Başarısıda yüksekti. Ben olayın tek taraflı olduğuna inanmıyorum.

Melike
Melike - 8 ay Önce

Benim kızım iki senedir bu okulda okuyor.müdürün den tut çalışanlarına kadar hep güler yüz gördüm.kantinin boşaltılması çok şahane oldu hiç memnun değildi zaten kızım.sorunlar kökünden çözüldü .Allah razı olsun müdürümüz den ve öğretmenlerımızden.

Tosyalı
Tosyalı - 8 ay Önce

Devletin okuluna kurşun sıkmak nedir ya hangi devirde yaşıyoruz biz bunun bahanesi olmaz.çocuklarımız da olabilir di o gün okulda.çok yazık

sevda
sevda - 9 ay Önce

bu olayda iki tarafta suçlu kızım diyor ki anne bizi cemal bakkaldan almaya gönderiyor okul idaresi Peki o yolda benim cocuguma araba çarparsa kim sorumlu? Benim kızım sadece tost yiyor ve ilginç taraf ise okul idaresinin cocuklar üzerinde baskısı okulda bu cocuklara baskı egitimi mi veriliyor

Kul Ahmed
Kul Ahmed - 9 ay Önce

Tevbe Tevbe


SIRADAKİ HABER