Tosya'da Polis Memurunun Şok Ölümü

banner266

SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA)- Kastamonu’nun Tosya ilçesi Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polis memuru Emrah Ş. (27), yalnız yaşadığı apartman dairesinde hayatını kaybetmiş şekilde bulundu.

Edinilen bilgilere göre Trabzon'un Of ilçesi nüfusuna kayıtlı Polis Memuru Emrah Ş. yaklaşık bir yıldır Tosya İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin'in Koruma Polisi olarak görev yapmaktaydı. İddialara göre iki gün önce rahatsızlığı nedeni ile izin alan Emrah Ş, İkamet ettiği Kore Gazileri sokak Eraca apartmanında yalnız yaşadığı dairede kendisini iple asarak intihar etmiş şekilde bulundu. Yaklaşık iki gündür Emrah Ş'den haber alamayan polis arkadaşları merdiven ile balkondan daireye girmesi sonucu arkadaşlarının kendisini iple asarak intihar ettiğini görünce şok geçirdiler.

Olay yerine çok sayıda polis ve Jandarma olay yeri inceleme ekipleri geldi. Tosya Cumhuriyet Savcısı olayın gerçekleştiği apartman dairesinde incelemelerde bulundu.

 Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin koruma Polisi Emrah Ş'nin hayatını kaybettiği dairede incelemelerde bulundu. Kaymakam Deniz Pişkin'in oldukça üzgün göründüğü gözlerden kaçmadı.

Polis memuru Emrah Ş.'nin cenazesi Tosya Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma ve Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 15:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nermin Güler
Nermin Güler - 1 yıl Önce

Hiç kendini asacak bir tipe benzemiyor

MEhmet ali
MEhmet ali - 1 yıl Önce

Allah ailesine sabir versin

Emine sozcu
Emine sozcu - 1 yıl Önce

Ah kardeşim niye yaptın hicmi düşünmedin geride kalanı Allah dayanma gücü versin annesini babasina

Aliosman delimehmet
Aliosman delimehmet - 1 yıl Önce

Allah cc rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşAllah. Ailesine sabırlar diliyorum

Ünal Kara
Ünal Kara - 1 yıl Önce

Allah rahmet etsin.Bu olay iyi araştırılmalı polis memuru kaymakamın korumasımı yoksa fotoğrafcısımıydı.

Ali Şahin
Ali Şahin - 1 yıl Önce

Konunun iyi soruşturulması gerekir.Özel hayatından dolayımı,işi ile ilgili sıkıltılar mı?

Ünal ERDEM
Ünal ERDEM - 12 ay Önce

Emrah Şirin’in kuzeni olarak bunları yazma gereği duyuyorum.
Emrah neşeli herkese neşe katan bir insandı.Emrah bizim canımızdı.
İşin aslına gelirsek; bir insan bir insanı nasıl yıpratır, nasıl bu hale getirebilir diye sormak lazım.
deniz pişkin tosyaya geldiğinde 10 yılı aşkın süredir tosyada görev yapan talat adlı polis memuru kaymakam korumalığı yapıyordu, tosyayı seviyor memleketi olarak görüyordu. Her nasıl olduysa deniz pişkin geldikten sonra 2 ay kadar kısa bir sürede bezerek oğlunun okulunu bahane edip çorum’a tayinini istemiş ve gitmiştir. Daha sonrasında kaymakam korumalığına imamlıktan polis memurluğuna geçen adem isimli polis memuru geçmiş ve oda 1-2 hafta içinde bezmiş dursun – eski tosya emniyet müdürü ejder ikilisi bu ateşe emrahı atmışlardır. Emrah’a bu haberi dursun adlı polis memuru vermiştir. Dursun adlı polis memuru talih kuşu sana kondu dediği zaman emrah emniyet müdürünün kapısının önünde saymış sövmüştür. Daha sonrasında yazı işleri müdürü kaymakam şöförüyle görüşmüş istemediğini herkese duyurmuş ancak istemeye istemeye bir takım baskılar sonucunnda kabul etmiştir. Senaryo değişmemiş aksine yük ağırlaşmıştır. Koruma polisi hafta sonu eve ekmek vs. taşımaya, çocukları okula ve kursa taşımaya , yazı işleri müdürü gönderildikten sonra yazı işlerinin işi olan fotoğraf çekme işi vb. Angarya işler yapmak zorunda kalmıştır. Emrah kaymakam koruması olduktan sonra 15 gün yanında kaldım 15 günün 14 günü hafta sonuda dahil sürekli işe çağırılmış sadece bir gün işe çağırılmamış ancak o günde angarya iş verilmiştir. O angarya iş çocuğunun kursa görütülmesiydi ve emrah onu belediyeden birinden yardım isteyip yaptırmıştı sadece o günü ayırabilmişti bana. Ertesi gün bunun azarını işitmişti “sana ulaşamıyorum telefonunu açık tut “.
Emrahın dile getirdiği sitemler;
-“ben polisim eğitim aldım diksinler beni nöbet yerine koymaz bana ama bu şekil işler fotoğraf çekmek çok zoruma gidiyor.”
-“bir insan daha ne isteyebilir yat diyor yatıyorum kalk diyor kalkıyorum.”
-“ya ben insan değil miyim hiç mi kendime vakit ayıramayacağım.”
-“canıma tak etti böyle iş mi olur.”
-“SAĞLIĞIMDAN OLDUM ÜNAL...”
Soruyorum bir polis memuru angarya iş yapmak zorunda mı?
Benim bildiklerimi bir çok kişi daha biliyor emrah bunları bir çok kişiye dile getirmiş.

Şimdi soruyorum;
-deniz pişkin koruması polis memuru Emrah Şirin’in cenazesine neden gelemedi.
(vicdanı temiz olsaydı kimseden korkmaz gelirdi...)
-Aradan 25 gün geçtikten sonra istenmediği halde gelmiştir. Orada nasıl anlatıyorlar bilmiyorum ama ben 4 temmuz Çarşamba gecesi şöför serdarı iki kez aradım kendisine emrahın babasının nezaketen ne gelin ne de gelmeyin dediğini ama deniz pişkinin istenmediğini söyledim. En başta benim istemediğimi belirttim.
buna rahmen gelip acımızı daha da şiddetlendirmişlerdir. Eve alınmamışlardır halktan tepki görüp kahvede biraz oturup gitmişlerdir. (bundan diğer gelenlerin haberi varmı bilmiyorum.)

Sizden rica ediyorum Lütfen gerçekleri konuşun. Emrah’a sevginiz saygınız varsa gerçekleri dile getirin.
Emrahı intahara kadar götüren sebeb ve sebeb olanların ortaya cıkması için gerekli her türlü girişimi kanuni yollarla yapacağımızı bu süreçte başta adli makamda görev yapan savcılarımıza ve emniyet teşkilatımıza sonsuz güvenimiz olduğunu beyan ederiz. Bu dünya gelip geçici emrah geldi gitti bizlerde gideceğiz, emrahın intiharına vesile olan sebeb ve sebeb olanlar ile ilgili tosya da kim ne biliyor ise bunu paylaşmalarını Allah için istiyoruz. Makamlar mevkiler baki değildir. Emrah tosya yı ve tosyalıları severdi kimse ile bir sıkıntısı yoktu eminizki tosyalılarda emrahı severdi. Vefa gösterin sessiz kalmayınız lütfen en azından 25’inde gencecik yaşta ebediyete göç eden emraha bunu borç bilelim.
Bildiklerini susup saklayarak aksine yalanlarla bu olayı örtbas edenleride önce vijdanlarına sonrada Allaha havale ediyoruz.
25 yaşında gencecik beden toprak oldu. Bize kapanmaz bir yara bıraktı.
Yerin mekanın cennet olsun halamın oğlu.

SIRADAKİ HABER