Tosya'da okulun duvarındaki edepsiz yazıya aileler büyük tepki gösteri

Daha önceden kütüphane duvarına yazılan yazılar şimdi de okul duvarlarına yazılıyor.

Tosya'da okulun duvarındaki edepsiz yazıya aileler büyük tepki gösteri
Haber : Sedat Ağacıkoğlu (İHA )

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde geçtiğimiz aylarda bir toplantı için Halk Kütüphanesine gelen Kaymakam Deniz Pişkin kütüphanenin duvarına yazılan yazıları görmüş ve araştırılması talimatını vererek en ağır şekilde cezalandırılmasını istemişti.

Kaymakam Deniz Pişkin’in talimatı üzerine cadde ve sokaklarda duvarlara yazılan yazılar araştırılmış gerekli işlemler yapılmıştı.

Cezaların ağır olduğundan şehir merkezinde ana cadde ve sokakların güvenlik kamerasıyla gözetlenmesiyle yazı yazamayan kişiler şimdi de okul duvarına yazmaya başladı. İlçemizin en hareketli caddesi üzerinde bulunan bir okulun duvarına yazılan ahlaksız yazı; velilerin, çevre sakinlerinin ve yoldan geçenlerin dikkatini çekti.

Okul duvarına yazılan yazıdan rahatsız olduklarını belirten veliler; “Çocuklarımız her gün okul giriş çıkışlarında bu ahlak dışı yazıyı görüyor. Ben böyle hayatın izzetini nefsini diye başlayan ve küfürle biten bu yazının silinmesi için yaklaşık 1 haftadır hiç kimse ilgilenmedi. Bizde rahatsız olduğumuz için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız” diyerek okulun duvarına yazılan o ahlak dışı yazı için suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını ifade ettiler.   

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 00:36
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER