Tosya'da Helikopter Destekli Trafik Kontrol

Kazaları daha aza indirebilmek için D-100 karayolunda helikopterli trafik denetimi.Helikopter destekli uygulamada 11 araca 3 bin 475 lira ceza kesildi

banner266

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Samsun-İstanbul Devlet Karayolunda D-100 güzergahında yaşanan kazaları daha aza indirebilmek için helikopter destekli trafik ve asayiş uygulaması yaptı. Kastamonu Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerinde destek verdiği helikopter destekli trafik ve asayiş uygulamasında 11 araca 3 bin 475 TL cezai işlem uyguladı.
Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı, trafik kazalarında can ve mal kayıplarının en aza indirgenmesi amacıyla helikopter destekli trafik denetimi gerçekleştirdi. Samsun-İstanbul Devlet Karayolunda D-100 karayolu üzerinde Kastamonu sınırları içerisinde kalan bölümde oluşturulan trafik uygulama noktalarına Jandarma Trafik Helikopteri aracılığıyla trafik kurallarını ihlal eden sürücüler bildirildi. Tosya’da Organize Sanayi Bölgesi’nde konuşlanan trafik ekipleri, yol denetimleri esnasında helikopter vasıtasıyla tespit edilen araçları da durdurarak cezai işlemleri uyguladı.
Kural ihlalleri helikopterle tespit edildi
Yapılan denetimlerde Jandarma Trafik Helikopteri vasıtasıyla, ‘hız, sağ şeritte bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/park etme’ gibi ihlaller tespit edildi. Trafik denetiminde trafik kuralları ve işaretlerine uymayarak trafiği tehlikeye düşüren araçlar helikopterle havadan tespit edilerek, karayolu üzerinde denetim yapan jandarma trafik ekiplerine bildirilerek kurallara uymayan sürücüler hakkında trafik kanununun ilgili maddeleri gereğince yasal işlem uygulandı.
11 araca 3 bin 475 TL trafik cezası kesildi
Araç sürücülerini de kurallara uyma noktasında bilgilendiren jandarma ekipleri, trafik kazalarını en aza indirilmesi için benzer uygulamaların devam edeceğini bildirdi. Yaklaşık iki saat süren helikopter destekli trafik ve asayiş uygulamasında iki araç sürücüne hız sınırlarını yüzde 10’dan fazla aşmaktan 470 TL, bir araç sürücüsüne takograf cihazını kullanmamaktan 488 TL, bir araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan 235 TL, bir araç sürücüsüne geçmemin yasak olduğu yerde önündeki aracı sollamaktan 235 TL, bir araç sürücüne şerit izleme kurallarına uymamaktan 108 TL, iki araç sürücüsüne SRC’siz ticari araç kullanmaktan bin 234 TL, üç araç sürücüsüne muayene yaptırmamaktan 705 TL olmak üzere toplamda 11 araç sürücüsüne 3 bin 475 TL idari para cezası kesildi. Helikopter destekli denetimlerin önümüzdeki günlerde de aralıksız devam edeceği belirtildi.

Haber: Cebrail Keleş

YORUM EKLE
YORUMLAR
yorumsuz
yorumsuz - 7 ay Önce

attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya deydimi?

alico
alico - 7 ay Önce

bu ne ya sanki güneydoğu anadolu bölgesinde kontrol yapılıyor. Bu kadar insanların üzerine gelmeye ne gerek var. daha başka insanlara ceza kesebilmek için bir de F 16 kaldırın Tosya üzerinde uçsun yazık yazık o helikopterin yakıtına yazık

Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Kazaları en aza indirgeyebilmek icin o kadar zahmet etmeselermiş. Yarım kalan inşaatı bombeli kavşakları yapsalar olacak. Helikopter falan kaldırıp ceza keserek kaza indirgeyemezsiniz yol yapın

Sadık acar
Sadık acar - 7 ay Önce

Yazın beyler cezaları uçan Kuşadası yazın birgün bu millet de size bir çeza yazar elbet.

Gurbetçi
Gurbetçi @Sadık acar - 7 ay Önce

Kurallara uyacaksınız. Uymazsan cezayı yersin. Kurallara uymayanlar yüzünden kaç can gidiyor biliyormusunuz. Başınıza gelmeyince anlayamazsınız.

Tosyalı
Tosyalı - 7 ay Önce

Şu ekonomik kriz döneminde boş iş ve göstermelik. Allah polisimizin, askerimizin tirnagina halel getirmesin fakat devletin kaynağı da artık verimli kullanılsın.

Gurbetçi
Gurbetçi - 7 ay Önce

Güvenlik görevlilerimizin Allah Yardımcısı olsun. Yaptıkları bu çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz hepsine. Ceza kesilen vatandaşlarımıza geçmiş olsun.
Bu tür denetimlerin yapılması istiyor ve destekliyoruz..

Tadını Kaçırdınız
Tadını Kaçırdınız - 7 ay Önce

Nedir bu kardeşim Allah aşkına devlette seviye Anasınıfı oldu. Millet kan ağlıyor. şımarıklık yapıyorsunuz. Ben Ak partiliyim. İşin tadını kaçırdınız. Parti başkanı bu işlere el atsın.

Lutfen
Lutfen - 7 ay Önce

Kontrolleri özellikle vatandaşlarımızın maddi sıkıntılı olduğu şu dönemde yapmayın. Evet uygulama iyi güzel Allah Polisimize Jandarmamıza güç versin. Ama Insanlar çok yorgun çok öfkeli bunun farkina varırsanız çok yerinde olur.


SIRADAKİ HABER