Tosya'da görev yapan Öğretmen ve Hemşire için FETÖ Davası

Tosya'da görev yapan Öğretmen ve Hemşire için FETÖ Davası
banner266

İHA-Kastamonu-

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "silahlı terör örgütü üyesi oldukları" iddiasıyla tutuksuz yargılanan ve meslekten ihraç edilen öğretmenler Adem T, Zeynep T, Yasemin K, Rıdvan E, Onur Y. ile Nihat D. katıldı.

Adem T. ise sendikaya kıyafet özgürlüğü için katıldığını belirterek "Muhafazakar bir sendika olduğu için üye oldum. Başörtüsü konusunda hassasiyet göstereceklerini söylediler. Tosya Eğitim Derneğine de sosyal faaliyetlere katılmak için üye oldum. Herhangi bir etkinliğe katılmadım." diye konuştu.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 28 Kasım'a erteledi.
"Silahlı terör örgütü üyesi oldukları" iddiasıyla tutuksuz yargılanan meslekten ihraç edilen hemşire Zerrin Z. ile öğretmen Sevda D. katıldı. Tosya'da görev yaptığı esnada meslekten ihraç edilen hemşire Zerrin Z, savunmasında örgütle bir ilişkisinin bulunmadığını belirtti. Devletine ve milletine zarar verecek bir hareket veya yapıda bulunmadığını belirten Zerrin Z, "Herhangi bir örgüte yardım etme gibi bir amacım, kastım yoktur. Vatandaş hakkı olarak sendikaya üye oldum. Bu olaylar sonrasında istifa ettim ama üye kaydından düşürülmediğini mahkemede öğrendim. Faizsiz banka olduğu içinde birikimimi Bank Asya'ya yaptım. Mağdurum, beratımı istiyorum" dedi.

Sevda D. ise, suçsuz olduğunu iddia ederek beraatını talep etti. Sevda D., "Her şeyi anlattım. Tamamen maddi sıkıntılar yaşadığım için onların ortamında kalmak zorunda kaldım. Onlarla uyuşamadığımız içinde iki defa işten çıkartıldım. Mağdur edildiğimi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, örgüte yardım suçundan Zerrin Z'yi 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırırken, örgüt hakkında bilgiler verdiği gerekçesiyle etkin pişmanlık yasasından dolayı meslekten ihraç edilen öğretmen Sevda D.'nin de beraatına karar verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alptekin
Alptekin - 9 ay Önce

Suçu varsa suçluluların sonuna kadar gidilmeli,cezasını çekmeli,ancak bazı yöneticiler kendi kin,hırs,intikam,kendi koltuğunu koruma koruma hırsı ile Cumhurbaşkanımızın dediği gibi At izini,it izine karıştırmaya çalışıp,kansızlık yapıp,mücadeleyi sulandırmaya çalışanlar da hesap vermeli,verecektir de..

SIRADAKİ HABER