Tosya'da Çocuklarına cinsel istismarda bulunan baba ve anneye rekor ceza

Baba ve anne, 192 yıl hapse mahkum edildi

Tosya'da Çocuklarına cinsel istismarda bulunan baba ve anneye rekor ceza

Kastamonu’da çocuklarına cinsel istismarda bulunup kötü muamele de bulundukları gerekçesiyle yargılanan bana ve anneye rekor ceza verildi. Bana ve anne, mahkeme heyeti tarafından 192 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum edildi.


Olay, geçtiğimiz yıl Şubat ayında Tosya ilçesinde meydana geldi. İddialara göre Baba Hasan K. ile Anne Melek K, öz çocukları olan 12 yaşındaki Umut K. ve 10 yaşındaki Uğur K’ya cinsel istismarda bulundu. Ayrıca çocuklara kötü muamelede de bulunarak eziyet ettikleri ileri sürüldü. Çocukların, yaşadıklarını okulda öğretmenlerine anlatmaları sonrası ortaya çıkan olayda, Baba Hasan K. ile Anne Melek K. hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve kötü muamele’ suçlarından dava açıldı.


Duruşmaya tutuklu sanık baba Hasan K. ile tutuksuz yargılanan anne Melek K. ve avukatlar katıldı. Duruşmada savunma yapan Hakan K, cezaevinde psikolojisinin bozulduğunu belirterek, “Ben, böyle hata yapacak birisi değilim. Beni hataya düşürdüler” dedi.


Anne Melek K. ise, eşinden boşanmak istediğini ifade etti.


Kararını açıklayan mahkeme heyeti, rekor bir cezaya imza atarak, baba Hasan K’yı Umut’a yönelik eyleminden ötürü 78 yıl 9 ay, Uğur’a yönelik eyleminden dolayı da 70 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca baba Hasan K, çocuklara ve eşine kötü muamelede bulunup eziyet ettiği gerekçesiyle de 17 yıl hapse mahkum edildi. Mahkeme heyeti, tutuklu yargılanan sanığın tutukluluğunun da devamına karar verdi.
Mahkeme heyeti, Anne Melek K’yı da Umut’a cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 27 yıl hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz yargılanan Melek K ise, kararla birlikte tutuklanarak Kastamonu Cezaevine gönderildi.


Mahkeme heyeti, toplamda baba ve anneyi 192 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 21:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nilgülgür
Nilgülgür - 6 ay Önce

İnsanlarımızı çoçukluktan itibaren sadece 2×2=4 ederle değil.....
İnsani değerlenlerle,manevi değerlerle yetiştirmeliyiz..
Bu bir hastalıktır örneğidir..
Anadolunun kendi halinde bir ilçesinde,toplumda böyle bir infial yaradan olay meydana geliyorsa...
Bunu ilçenin en büyük mülki amiri Kaymakam başta olmak üzere tüm yöneticileri şapkasını önüne koyması gerekiyor....
Ben ilçemin böyle olaylarla(silahlı cinayet,cinsel taciz,bıçaklı yaralama,okula silahla ateş etme v.b.)dipsiz gölün haliyle...
Ben ilçemin princi ile,genelekleri ile,ağaç işleri ile anılmasını istiyorum...
Ancak son bir yıldır hep olumsuz haberler...
Bu olayların sonlanması için sorumlu yöneticilerimiz başlarını kumdan çıkarsınlar lütfen....

Tosyalı
Tosyalı - 6 ay Önce

Asmadiktan sonra hayır çıkmaz
Nokta.

Anne
Anne - 6 ay Önce

Allah belanızı versin haysiyetsiz karaktersiz kansız pislikler ulan nasıl yapabildiniz ve çocuk lan onlar çocuk okadar söyleyecek söz var aslında ama sizin gibiler için günaha girilmez o çocukların psikolojisi ne durumdadır gelecekte nasıl etkilenecekler yazık kuzularım benim çocuğumun ayağına taş deyse Bizim içimiz kanar sizin gibilerine bide ana baba diyolar Allah belanızı versin sizin

tosyalı hasan
tosyalı hasan - 6 ay Önce

şerefsizlikten başka birşey değil Allah belanızı versin nasıl insanlarsınız siz

Sözün bittiği yer
Sözün bittiği yer - 6 ay Önce

Bu olay sözün bittiği yerdir o küçük kuzular tamamen savunmasız ve anne babalarının verecekleri getirecekleri bir dilim ekmeğe yada bir hediyeye bakarken o ŞEREFSİZ HALSİYETSİZ KÖPEKLERİN cocukları için biçtikleri değere bak gerçekten NE ISTEDINIZ YA küçüçük KALPLERDEN ALLAH yaradan INSALLAH KAT VE KAT BELANIZI VERSIN..

YAZAN: YAŞAR TIRPANOĞLU..

İsimsiz
İsimsiz - 6 ay Önce

Allah belanızı versin

Adsiz
Adsiz - 6 ay Önce

Nilgüngür mülki amir evde gerçekleşen bir istismarı nasıl önleyebilir. Hadi yolda sokakta halka açık mekanlarda gerçekleşen her türlü olaya müdahale yada önlem olabilir. Ama evde gerçekleştikten sonra dışarı yansıtıldığı sürece müdahale edilebilir

Süreyya Çatak
Süreyya Çatak @Adsiz - 6 ay Önce

Adsiz Nilgülgüre katılıyorum genel sorunları belirtmiş.Dipsizgöl,adam öldürme,yaralama,okula ateş etme bunlar ev içinde olan olay değil biraz geniş pencereden baksanız....

Nilgüngür
Nilgüngür @Adsiz - 6 ay Önce

Sayın Adsiz,ben mülki amir bu istismarı neden engellemedi diye bir yorum yapmadım...
Tabiki mulki amir bir polis,jandarma,öğretmen,imam,sosyolog değildir...
Ancak,mulki amir bu saymış olduğum görevlilerin ve kurumların ilçede ki amiri hükümetin yani Cumhurbaşkanının temsilcisi yürütmenin başıdır.
Her gün kurumlar gezilip yada kurumlarla toplantılar yapılıp resim paylaşılıyor..
Bu toplantılar da hangi sorunlar görüşülüyor,hangi kararlar alınıp uygulanıyor,hangi sorunlar çözüme kavuşturuldu ben bunu merak ediyorum..
Son 1-1,5 yıldır ilçem hep olumsuz olaylarla anıldığına göre demek ki çzülen olmadığı gibi giderek artıyor...
Bu yöneticilerin görevlerini tam anlamıyla yapmadığı sadece görsele dayalı olduğu anlamı veriyor...

Kastamonulu 37
Kastamonulu 37 - 6 ay Önce

Bu dünya nereye gidiyor böyle hiç iyi günlerde değiliz Allah akıl fikir versin


SIRADAKİ HABER