Tosya'da 2 Acemi Kasap Bıcakla Parmağını Kesti

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da hastaneler acemi kasaplarla doldu taştı.

Tosya'da 2 Acemi Kasap Bıcakla Parmağını Kesti

Haber: Sedat Ağacıkoğlu - İHA

Tosya ilçe merkezi ve köylerinde kurban kesen vatandaşlardan kimileri bıçakla yaralanırken, bazıları hayvanın tekmesine ve boynuzuna maruz kalarak yaralandı. Hayvan kesimi sırasında yanlışlıkla elini, kolunu ve bacağını kesenler kendi imkanları ile hastanelere gelirken, ağır kesik alanlar sağlık ekiplerince Kastamonu ve Çankırı hastanelerine sevk edildi.

İlçenin Cumhuriyet Mahallesi ve Hacıpir Mahallesinde kurban keserken parmağını kopma derecesinde kesen iki kişi Tosya Devlet Hastanesi Acil Servisinde yapılan ilk müdahale sonrası Çankırı Devlet Hastanesine sevk edildiler. Ayrıca bu yıl ki Kurban Bayramı birinci gününde ilçe merkez ve köylerinde 28 acemi kasap vakaası yaşandı. Kurban kesimi veya paylama esnasında çeşitli yerlerinden yaralanan acemi kasaplara Hastane Acil Servisinde ilk madahale yapılarak taburcu edildiler.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 21:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Şengül
Fatih Şengül - 9 ay Önce

Her bıçak yaralanması olayı acemi kasap yerine geçiyorsa eğer trafik kazalarına da acemi şoför, habercilerin yazım hatalarına acemi haberci vs. diyebilir miyiz acaba, adı üzerinde bunlar görünmez kazalar, kasapta kesik fırıncı da yanık olmazsa olmaz... Hayırlı bayramlar

Analizci
Analizci - 9 ay Önce

Yuzler neden buzlu?..

Mustafa kaya
Mustafa kaya - 9 ay Önce

Çok geçmiş olsun kardeşlerime

Sadık çalışkan
Sadık çalışkan - 9 ay Önce

Kasap ehliyeti varmı acaba. Ben hiç duymadım ehliyetli kasap oldugunu

SIRADAKİ HABER