Tosya'da 19 Mayıs Tarihinde Trafik Kazası Mahkeme Kararı Açıkladı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde D-100 karayolunda 3 kişinin öldüğü kazaya karışan kargo şirketine ait kamyon sürücüsü, kazada kusuru olmadığı gerekçesiyle beraat etti.

Tosya'da 19 Mayıs Tarihinde Trafik Kazası Mahkeme Kararı Açıkladı

 Kastamonu'nun Tosya ilçesinde D-100 karayolunda 3 kişinin öldüğü kazaya karışan kargo şirketine ait kamyon sürücüsü, kazada kusuru olmadığı gerekçesiyle beraat etti.

Edinilen bilgiye göre, Tosya'da D-100 karayolunda seyreden otomobil, kavşağa hızlı girmesi sonucu kontrolden çıkarak karşı şeride geçti ve Ahmet T. yönetimindeki kargo şirketine ait kamyona çarptı. Yaşanan feci kazada otomobilde bulunan 3 kişi hayatını kaybetti.

Kaza sonrası kargo şirketine ait kamyon sürücüsü hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde 'taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçundan dava açıldı. Davanın karar duruşmasında mahkeme heyeti, kamyon sürücüsü Ahmet T.'nin olayda kusurlu olmadığına kanaat getirerek beraatına karar verdi.

19 Mayıs'ta Tosya'da yaşanan kazada otomobilde bulunan Zülfiye Soyanıt, Temel Odabaş ve Mustafa Soyanıt hayatını kaybetmişti

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 23:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
MST
MST - 6 ay Önce

BU KAZAYA CANLI ŞAHİT OLDUM BU KAZAYI GÖRDÜKTEN SONRA EMNİYET KEMERİNİN ÖENMİNİ BİR KEZ DAHA ANLADIM BU VATANDAŞLARDA EMNİYET KEMERİ TAKILI OLSAYDI YARALI OLARAK KURTULABİLİRLERDİ BELKİ .

m
m - 6 ay Önce

Karar nerde hani

Sessis
Sessis - 6 ay Önce

Kavsagin hicmi sucu yoktu

TK
TK - 6 ay Önce

Ölenlerin üçününde boynu kırılmıştır emniyet kemeri fayda etcegını zannetmem araç yandan darbe aldı

SIRADAKİ HABER