Tosya'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programında Genç Adam Gözyaşlarını Tutamadı

Tosya’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreninde Genç vatandaş gözyaşlarını tutamadı

banner266

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) –  Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programında bir öğrencinin hüngür hüngür ağlaması damga vurdu.

 Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80'nci yılında, tüm yurtta olduğu gibi Kastamonu’nun Tosya İlçesi'nde düzenlenen törenle anıldı.

Törene Kaymakam Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğrenci ve velileri katıldı. Tören, Cumhuriyet Parkı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı. Saatler 09.05'i gösterdiği sırada Tosya'da hayat 2 dakikalığına durdu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunduğu a anlarda asker selamı vererek gözyaşları içinde ağlayan genç bir vatandaş dikkatlerden kaçmadı. Tören sonrası yaşadığı duygu dolu anları anlatan Çağrı Seyirdal isimli vatandaş’’ Atamıza duyduğum hisler ve ona olan borcum nedeni ile gözyaşlarıma ve duygularıma sahip olamadım. Asker olmak istedim fakat olamadım’’ dedi.

(SDA-

YORUM EKLE
YORUMLAR
ilayda
ilayda - 9 ay Önce

ATAM yeni nesil senin izinde

mehmetali
mehmetali - 9 ay Önce

vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.kızılöz köprüsünün karşısında ki tepenin uç kısmının düzlenmesi için kaç defa köylere hizmet götürme birliğine şikayet başvurusunda bulundum.hiçbir işlem yapılmadı.topu topu bir saatlik işi var.neden yapılmadı.ilgilenen yok.ey ATAM uyanda bak,vatanına hizmet eden idarecilerin nasıl,hepsininde elimde resmi belgeside var,ama tosya da işler yürümüyor maalesef.

Tosyalı
Tosyalı - 9 ay Önce

Eski nesil ata izinde değil mi???
Nasıl bir cümle

ilayda
ilayda @Tosyalı - 9 ay Önce

yorumu anlamak için haberi iyi anlamak lazım

SIRADAKİ HABER