Tosya D-100 Karayolunda Emniyet Kemeri takmayan sürücü Drone Yakalandı

( VİDEO HABER ) Tosya D-100 Karayolunda Emniyet Kemeri takmayan sürücü Drone Yakalandı

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi D-100 karayolunda İl Emniyet Müdürlüğü ve Tosya İlçe Emniyet ve Jandarma ekipleri tarafından Drone ile yaptığı trafik uygulamasında emniyet kemeri takmaya Erzurumlu sürücü Drone yakalandı ve isyan etti

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından İçişleri Bakanlığının 15 gün önce başlattığı ´100 Günlük Eylem Planı´ kapsamında ülke genelinde trafik uygulamaları gerçekleştirilmeye başlandı. Uygulama kapsamında Tosya D-100 karayolunda Emniyet kemeri takmayan sürücü Drone yakalandı ve cezadan kurtulamadı.

‘’ Drone var diye siz beni uyarmadınız’’

Cahit Bekçi isimli Erzurumlu TIR şoförü Tosya D-100’de yapılan Drone uygulamasında ceza Emniyet Kemeri takmadığı tespit edilmesi sonrası Polislere sitem ederek ‘’ Siz beni neden uyarmadınız ‘’diye sordu. Drone ile Trafik uygulaması yapan polisler uygulamanın 15 gün önce başladığı ve tüm vatandaşların bilgilendirildiğini söylediler.

‘’Ceza yememek için drone ve Emniyet Kemerini suçladı’’

Emniyet kemeri takmak insanın canını kurtarmaz siz nereden çıkarıyorsunuz. Vaktin saatin geldi ise trafik kazasında ölürsün. Kemer takıl olsa da ölürsün takılı olmasa da ölürsün’’ dedi.   

 (SDA-

YORUM EKLE
YORUMLAR
kul ahmed
kul ahmed - 6 ay Önce

o emniyet kemerini oraya süs diye mi koymuşlar. ehliyet kursunda hiç mi söylemediler? pişkin pişkin telefonundaki mesaja bakıyor. tevbe tevbe.

Tosya
Tosya - 6 ay Önce

Dayı yeterince saçmalamış

Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Sürücü seyir halinde emniyet kemerini takmadigi icin hatali ve suclu, bunu kendisinin kabul etmesi lazim. Ayrica bu denetimlerin ilcede oldugu gibi ayni karar ve azimlilikle yurdun her yerinde uygulanmasi halinde belli bur sure sonra artik her surucu emniyet kemerini takip yola cikacaktir. Fakat sonucta hepimiz insaniz ve sofor bir konuda hakli UYARI lazim. Radar denetimlerinde uyari ikazi oldugu gibi boyle denetimlerde de uyari ikazi koymak gerekir.

fth
fth - 6 ay Önce

Osmancıktaki şipşak çeken hız adarlarının yerini şimdi bu uygulama aldı tabi şuda var haklı ve yapılması gereken bir uygulama fakat kimse bunu sadece insan hayatı olarak düşünmesin bunca zamandır neden yapılmamışta şimdi yapılıyo çünkü devlete para lazım kardeşim en büyük sebepte budur türkiye genelide ne kadar ceza yazıldığı açıklansın bi o zaman ortaya çıkan rakamı görünce herkes bu yoruma hak verecektir.

SIRADAKİ HABER