Tosya-Çankırı Kavşağında Büyük Tehlike

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya ilçesi Eceönü mevkiinde yer alan Çankırı kavşağında devam eden kavşak çalışması yüklenici firma tarafından çalışmalar devam ediyor.  

Çalışmaların devam ettiği kavşakta en büyük sıkıntıyı yine Tosya halkı yaşıyor. Özellikle Bağ ve Bahçe işleri ile uğraşan ve geçimini bu yoldan kazanan ‘’Bağcı’ ’diye bilinen vatandaşlar kendi tarım arazilerine gidiş ve gelişlerinde adeta çile yaşıyorlar.

Görüşlerini aldığımız vatandaşlar ‘’30 bin nüfuslu Tosya ilçesine dağ yollarını benzeyen giriş yolu verilmiş durumda. Açılan yan yolda hiçbir şekilde düzeltme ve mıcır çalışması yapılmayarak dağ yolu şeklinde Tosya’ya giriş sağlanmakta. Bu bizlerin içini acıtıyor. Yazık günah değil mi bu Tosya halkına. Tamam bazı şeyleri anlayışla karşılıyoruz böyle büyük bir projede böyle aksaklıklar olur ve zamanla çözüm bulunur fakat en azında Tosya’ya giriş için yapılan yolda bir düzenleme yapılsın. Bizler İlçe Kaymakamına ve Belediye başkanına sesleniyoruz Köy yollarının asfaltlanmasında verdiğiniz özeni ve önemi Tosya'nın giriş yolunada göstermelisiniz. Yetkililerden bu duruma acil olarak çözüm bulunmasını istiyoruz’’dediler.

Önemli Not: Yüklenici firma tarafından harfiyat kamyonları için açılan ara yol vatandaşlar tarafından ilçe girişine kestirme yol olarak kullanılmaya başlanması adeta Trafik kazalarına davetiye çıkarmaktadır.

Yetkililerin ve yüklenici firmanın Tosya halkının bu talebini en kısa zamanda değerlendirerek gerekli çalışmaların yapılacağı kanaatindeyiz.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 20:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhtar
Muhtar - 7 ay Önce

Nerde köy yollarının asfaltlanması sayın editör gelde köy yollarımızı görün.Bunlar dostlar çarşıda görsün misali.....
Çek resim koy hep görüntü köylerimizin sorunları yığınla..
Toplantılarda söylemeye çalışsak lafı ağzımıza sokuyorlar...

mehmetali
mehmetali - 6 ay Önce

hani köy yollarına ne özeni gösteriyorlar Allah aşkına.yapmayın.kaymakamlık tarafından yapılan kızılöz köprüsünün karşısındaki tepenin düzeltilmesi için tam 5 defa şikayet başvurusunda bulundum.gene bulundum gene bulundum.ne yaptılar hani.ne yapıyorlar hani.devletten maaş alan bu kişilere hakkımı zerre kadar helal etmiyorum.ellerindeki imkanı har vurup harman savuran yöneticiler var.işte sonucu bu.ne yazarsan yaz,işlem yapılmıyor,ondan sonra nara atıyorlar.hepsinide kanıtlarım,belgeleriyle birlikte.verdikleri cevaba çocuklar bile güler.5 defa şikayet başvurusunda bulunupta işlem yapılmayan tosyadan başka neresi var acaba sayın editör.

mahmut
mahmut - 6 ay Önce

akbük köyünde de var bir o kadar problem.hiç ilgilenen yok.muhtar da ilgilenmiyor.

Sadık acar
Sadık acar - 7 ay Önce

İlla birileri kaza yapacak ölecek sakat kalacak ozaman yetkililer ilgilenir .belki bukadarsin uzun süreli Türkiye'nin hiçbir yerinde kavşak yapılmıyor.bune böyle senelerce bitmek bilmiyor.

Kul Ahmet
Kul Ahmet - 7 ay Önce

Ben de sizinle aynı kanaati taşımak istiyorum lakin içimden bir ses boşuna heves etme diyor

Mustafa erturan
Mustafa erturan - 6 ay Önce

Aslında çok basit acil çözüm var ama tosyanın Sahibi olmadığı için yapılamıyor

mazhar
mazhar - 6 ay Önce

kavşakta çalışmların hızlandırılması lazım.önümüz kış,neyi bekliyorlar.

Haci
Haci - 6 ay Önce

Bagda acil yaralanan bi hasta olsa ve o yoldan gecemeyip ta onur park tan donup gelene kadar adam coktan olur insan cani bu kadar ucuzmu bi yolu bitiripte yapamadilar calisanmi var yol bitsin kimse yok ki anca millete eziyet cektiriyorlar


SIRADAKİ HABER