Tosya 8 Ev Yangını Sonrası Gerçekler Gün Ağarınca Ortaya Çıktı

Tosya’da 8 Ev yanması sonrası facianın büyüklüğü Gün ağarınca ortaya çıktı

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya ilçesi Mısmılağaç köyünde dün gece meydana gelen ve 8 evin tamamen yandığı yangın sonrası mağdur vatandaşlara Afad ve Kızılay ekipleri çadır ve malzeme desteğinde bulundu.

İddialara göre dün gece yarısı elektrik kontağından çıkan yangında Tosya ilçe merkezine 35 km uzaklıkta bulunan Mısmılağaç köyünde 8 ev itfaiye ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen tamamen yanmıştı. Mısmılağaç köyündeki yangına Tosya, İskilip ve Bayat Belediyesine ait İtfaiye ekipleri ve Orman işletmesine ait yangın söndürme araçları katıldı. Gün ağarması ile yangının tüm ayrıntıları gün yüzüne çıktı. Mısmılağaç köy muhtarı Raşit Lafçı ‘’ Yangın sonrası Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ve İskilip Kaymakamı Harun Reşit Han ile devlet yetkililerimiz yangın yerine geldi. Gece yarısı başlayan yangın sabahın ilk saatlerine kadar devam etti. Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ve diğer yetkililerde gün içinde köyümüze gelerek incelemelerde bulundular. Sağ olsun Devletimiz yanımızda’’ dedi.  

Kastamonu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş yangın alanında yaptığı değerlendirmede ‘’ Tosya ilçemiz Mısmılağaç köyünde dün gece yaşanan yangın sonrası il müdürlüğümüz olarak yerinde incelemelerde bulunduk. İlk önce yangın mağdurları içinde yaşlı, özürlü ve muhtaç durumda olan vatandaşlarımız var mı onun araştırmasını yaptık. Daha sonra ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek Afad il müdürlüğümüzle koordineli şekilde yardım çalışmasını başlattık’’dedi.

Yangın sonrası Mısmılağaç Köy Dernek Başkanı Muammer Şahin gazeteciler yaptığı açıklamada’’ Dün gece köyümüzde büyük bir yangın yaşandı. Köyümüzün işçe merkezine uzaklığı ve yeterli su olamayışı o anda bazı köylüler tarafından işte itfaiye tankında su yoktu gibi yanlış serzenişlere neden oldu. Fakat işin aslı öyle değil. Gelen İtfaiye araçlarının hepsi de dolu geldi. Fakat suyu biten itfaiye araçlarına su devrinde köy de su olmadığı için sıkıntı ve gecikmelere neden oldu. Bunu da bazı vatandaşlarımız olayın stresi ile yanlış anladılar’’dedi.      

(SDA-

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim akça
İbrahim akça - 8 ay Önce

Köylerinze bu tür durumlarda kullanılmak için yangın vanaları ve yangın ve benzeri durumlar için yansın su depoları yapın.burdaki durum bidaha yasanmasın geçmiş olsun

Hakkı söyler
Hakkı söyler - 8 ay Önce

Kimler gitmiş yangına. İskilip kaymakamı, Tosya belediye başkanı, Kastamonu mv başka!?

Ozboyulu
Ozboyulu - 8 ay Önce

En erken 1 sene sonra evlerin yapimina baslanir.

SIRADAKİ HABER