Ortalıca'da Çoban Kadının bulduğu 2 cesetin cinayet zanlıları yargılanıyor

Ortalıca'da Çoban Kadının bulduğu 2 cesetin cinayet zanlıları yargılanıyor

Ortalıca'da Çoban Kadının bulduğu 2 cesetin cinayet zanlıları yargılanıyor
banner255
Kastamonu'nun Tosya ilçesi Ortalıca beldesinde ikamet eden çoban bir bayanın iddialara göre 13 Haziran günü Çorum’un Kargı ilçesi Pelitcik köyü ormanlık alanında bulduğu, biri kadın iki kişinin silahla öldürülmesi ile ilgili tutuklu bulunan 5 zanlının yargılanmasına başlandı.
  Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya Özlem A. ve  Murat Y.'i öldürdükleri iddiasıyla haklarında 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen tutuklu sanıklar Süleyman A, Sedat A., Alpay K., Turan A., Deniz D. ile avukatları katıldı.
  Mahkemede savunmasını yapan Özlem A.’nın eşi Süleyman A., öldürülenlerden birinin eşi, diğerinin de eşinin sevgilisi Murat Y. olduğunu ifade ederek, cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti.
  İşlediği suç nedeniyle mahkeme heyetinden özür dileyerek savunmasına başlayan Süleyman A., kendisinde kekemelik olduğu için rahat konuşamadığını belirterek savunmasını yazılı olarak verdi.
  Daha önce emniyette ve savcılıkta verdiği ifadeleri kabul etmeyen Süleyman A., “O zaman psikolojim bozuk olduğu için öyle savunma verdim. Şu an verdiğim ifadeler doğrudur. Eşimle mutlu bir evliliğimiz vardı. Onu çok seviyordum. Onun için kendi ailemi karşıma aldım. Ne istediyse yaptım ancak gözü hep yükseklerdeydi. İki yaşındaki çocuğumuzu bırakıp ortadan kayboldu. Sonra Murat Y. isimli bir kişinin yanına Samsun'a kaçtığını öğrendim. Yılmaz ile bir yıldır görüştüğünü öğrendim” dedi.
  Olayı öğrendikten sonra eşinin kardeşi Turan A. ile görüştüğünü, daha sonra eşinin diğer kardeşi Mevlüt A. ile Samsun'a gittiğinde konuştuğunu ifade eden Ağar, "Görüşme sırasında eşimin yanında tanımadığım, daha sonra Murat Y. olduğunu öğrendiğim birisini gördüm. Eşimle tartıştım, boşanmak istediğini söyledi.  Tartışmanın büyümesi üzerine Murat Y. üzerime yürüdü. Kendimi kaybettim ve cinnet getirdim. Sonra da olanlar oldu. Cinayetleri ben işledim" şeklinde konuştu.
 
  İfadelerin ardından mahkeme heyeti, Deniz D.’nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmasına, diğer sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 22:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256