Köy Yangını Sonrası hayrete düşüren olay

7 kişi koca bir köy mucizevi şekilde patlamayan tüp sayesinde Ölümden kurtuldu

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya ilçesi geçtiğimiz günlerde Mısmılağaç köyünde gece yarısı çıkan yangında 8 ev tamamen yanmıştı. Yangın sonrası enkaz kaldırma çalışmalarında ekipleri hayrete düşüren bir olay gerçekleşti.

Tosya İlçe merkezine 35 km uzaklıkta olan Mısmılağaç köyünde geçtiğimiz akşam elektrikten çıktığı iddia edilen yangında 8 ev tamamen yanmıştı. Yangına Tosya, İskilip ve Bayat belediyesine ait 7 yangın söndürme aracı müdahale etmiş ve sabaha kadar süren söndürme ve soğutma çalışmalarında yangın güçlükle kontrol altına alınmıştı. Yangın sonrasında olay yerinde iş makineleri ve ekipler tarafında enkaz kaldırma çalışmalarına başlandı. Yapılan çalışmalarda Ahmet Usta’nın tamamen yanan evin içinde patlamayan tüp görenleri hayrete düşürdü.

‘’ Allah,’ın Hikmeti ki o tüp patlamadı’’

Köy sakinleri mutfak tüpünün patlamaması Allah’ın bir hikmeti olarak değerlendirerek ‘’ Eğer o anda bu tüp patlamış olsa idi hem ölümlü bir olaya sebebiyet verirdi hem de yangının diğer evlere yayılmasına neden olurdu. Yangının o dehşet anlarında itfaiye ekipleri ve köylüler söndürme çalışmalarına katılarak yoğun bir mesai harcamışlardı. O dakikalarda bu tüp patlasa büyük bir facia olurdu ‘’dediler.

‘’Tüp patlasa idi evde 7 kişi yanardı ‘’

Evi tamamen yanan ve tüpün patlamadığı evin sahibi 77 yaşındaki Ahmet Usta o geceyi şöyle anlattı ‘’ Saat 10 sıralarında bir komşu kapımızı çalarak evin yanıyor sen ne duruyorsun diye bağırması ile evden kaçarak kurtulduk. O anda evde 7 kişi idik. Hiçbir şey alamadık pijama ile kaçarak canımızı zor kurtardık. Eşyalarımız tamamen yandı. Buzdolabı, çamaşır makinesi ve yatak yorgan her şey yandı. Benim evin üstünde kardeşimin evi vardı o da yandı. Onun evinde kimse yoktu ve mutfağındaki tüp patlayarak benim evin çatısına düştü ve benim evde yanmaya başladı. Tabi biz bunun farkında değiliz. Eğer bizim mutfaktaki tüp patlasa idi o anda evde 7 kişi idi biz o yangında yanardık. Yardım istiyorum hiçbir şeyim kalmadı’’ dedi.

( SDA-

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2018, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER